Kiedy dach wymaga naprawy a kiedy wymiany?

CategoriesDom i wnętrze

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Chroni on go przed promieniowaniem słonecznym, deszczem, gradem oraz śniegiem. W przypadku uszkodzenia poszycia do wnętrza zaczyna przedostawać się woda, która czyni znaczne spustoszenia w konstrukcji budynku. Drewniana konstrukcja dachu zaczyna gnić, natomiast na ścianach pojawia się grzyb. Sprawdzamy kiedy można naprawić dach, a kiedy konieczna jest jego kompletna wymiana.

Niewielkie uszkodzenia

Żaden dach nie jest wieczny. Spora część już po kilku latach od budowy domu może sprawiać problemy z przeciekami wody. Jeżeli jednak nie doszło do poważnych uszkodzeń, takich jak zniszczenie konstrukcji znajdującej się poniżej, możliwa jest naprawa. W tym celu warto zgłosić się do dobrego fachowca, na przykład poniższego: https://poznanskidekarz.pl/.

Naruszenie konstrukcji

Jeżeli natomiast okaże się, że drewniane bele podtrzymujące strukturę dachu uległy zniszczeniu, konieczny będzie demontaż całego poszycia dachu. Taki osłabiona konstrukcja grozi bowiem zawaleniem się pod ciężarem śniegu, albo z uwagi na działanie silnego wiatru. Dla bezpieczeństwa domowników konieczne jest wzmocnienie konstrukcji lub też wykonanie jej od nowa. Dopiero wtedy można ponownie założyć poszycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 3 =