Zanim się ściemni

CategoriesDom i wnętrze

Problem z pogarszającym się wzrokiem może spotkać każdego z nas, ale najczęściej cierpią na tę przypadłość osoby starsze. Wtedy dotychczasowe oświetlenie, które osoby te dotąd posiadały w domu, może szybko zacząć okazywać się niewystarczające, co w dłuższej perspektywie potrafi prowadzić do niebezpiecznych wypadków i uszkodzeń. Jeśli zależy nam na naszych bliskich, którzy na stare lata potrzebują większej pomocy, albo dbamy o kogoś, kto ogólnie niedowidzi, warto zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, które oferują producenci dzisiejszych lamp.

Problem ze wzrokiem można zminimalizować

Wszyscy kojarzymy, że meble i ich otoczenie może być najciemniejszym miejscem w domu, gdyż światło nie dociera do pewnych kątów i na niektóre półki. Jest to szczególnie ważne w kuchni, gdzie osoba niedowidząca lub z kurzą ślepotą chce sobie przygotować jakiś posiłek. Dobrym rozwiązaniem może okazać się oświetlenie mebli kuchennych, które zapewnia odpowiednią ilość światła tam, gdzie z powodu ułożenia pomieszczenia może go brakować. Ochroni to osoby starsze i niedowidzące przez różnej maści wypadkami przy gotowaniu.

Na zewnątrz natomiast sporym ryzykiem może okazać dotarcie po ciemku do drzwi własnego domu. Dzisiaj bardzo często stosowane, ale przez starszych ludzi wciąż ignorowane oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu pozwoli poczuć się pewniej na własnej posesji. Osoba niedowidząca nie będzie musiała iść w mroku, a wychodząc na zewnątrz, oszczędzimy jej konieczności szukania za każdym razem przełącznika światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 13 =