Jak wykonuje się izolacje termiczne?

CategoriesPrzemysł i technika

Izolacja termiczna to materiał, który zmniejsza przepływ ciepła. Może być stosowany do izolacji budynków i domów, zmniejszenia hałasu i wibracji, a nawet do zwiększenia komfortu użytkowania produktów. Izolacja jest również stosowana między innymi w pojazdach i statkach.

Co jest najpopularniejsze?

Najczęstszym rodzajem izolacji jest włókno szklane, które można znaleźć w ścianach, podłogach i na strychach. Inne rodzaje obejmują piankę poliuretanową i izolację celulozową (wykonaną z przetworzonych gazet).

Jak działa?

Izolacja działa poprzez zatrzymanie powietrza pomiędzy dwoma warstwami materiału. Powietrze ma niską przewodność cieplną, więc pomaga zapobiegać przenoszeniu ciepła między obiektami o różnych temperaturach. Może to pomóc w utrzymaniu chłodu w domu lub biurze w miesiącach letnich i ciepła w miesiącach zimowych poprzez spowolnienie tempa, w jakim ciepło przemieszcza się przez ściany i sufity.

Izolacja z włókna szklanego jest wykonana z włókien szklanych połączonych z włóknami plastikowymi lub papierowymi. Ponieważ są to stosunkowo niedrogie materiały, izolacja z włókna szklanego ma tendencję do bycia tanią; nie jest jednak tak skuteczna jak niektóre inne rodzaje izolacji, ponieważ nie zatrzymuje w swojej strukturze tyle powietrza, ile inne materiały.

Jeśli chcesz poznać szczegóły to koniecznie odwiedź stronę: https://thermowhite.info/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 18 =