Technologia w gabinecie medycznym – przydatne oprogramowania

CategoriesPrzemysł i technika

Dokumentacja medyczna to nieodłączny element gabinetu lekarskiego. Do niedawna prowadzenie jej wymagało gromadzenia znacznej ilości papierowych danych. Rozwój technologiczny wymaga jednak od nas ciągłego wprowadzania innowacji. Podobnie rzecz się ma w przypadku placówek medycznych, gdzie tradycyjne rozwiązania są coraz częściej zastępowane przez nowoczesną technologię.

Nowoczesne prowadzenie gabinetu

Przydatne oprogramowanie, które pozwoli na usprawnienie działania naszego gabinetu medycznego, powinno przede wszystkim umożliwiać prowadzenie kartoteki przez Internet. Wtedy zyskujemy możliwość gromadzenia wszystkich dokumentów dotyczących zdrowia pacjenta w jednym miejscu. Dane odnoszące się do ostatnich wizyt oraz historii leczenia są łatwo dostępne dla specjalisty, co znacznie ulepsza opiekę nad pacjentem. Dodatkowo w przeciwieństwie do tradycyjnej formy prowadzenia dokumentacji, zastosowanie takiego rozwiązania podnosi poziom bezpieczeństwa wszystkich przechowywanych informacji. Przykładem oprogramowania umożliwiającego prowadzenie kartoteki online jest https://medyc.pl/kartoteka-online/.

Kolejne praktyczne programy w gabinecie to aplikacje, które umożliwiają wystawienie tzw. e-recepty oraz e-zwolnienia. Obecnie wypisywanie recept w formie elektronicznej jest obowiązkowe, dlatego warto zaopatrzyć się w stosowną technologię. Forma multimedialna takich dokumentów w połączeniu z Internetową kartoteką, znacznie upraszcza nam całą procedurę obsługi pacjenta. Dlatego warto wybrać opcję pozwalającą bez problemu łączyć wszystkie te usługi.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + pięć =