Jak zacząć jeść zdrowo?

CategoriesZdrowie i forma

Zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularnym trendem we współczesnym społeczeństwie. Jednocześnie, wiele osób nie do końca wie, jak podejść do zmiany diety i dokonuje jej gwałtownie. Skutkiem tego jest najczęściej chwilowa walka, następnie zniechęcenie i porzucenie niedawno wybranych rozwiązań. A dzieje się tak dlatego, iż odbiorcy podchodząc do zmian zbyt szybko, pomijają czas potrzebny na zmianę nawyków i powolne przyswojenie sobie nowych.

Zdrowe nie znaczy niesmaczne

Do dzisiaj stereotyp dotyczący tego, iż zdrowa żywność nie jest jedzeniem smacznym i sycącym, może pochwalić się niechlubnie wysoką siłą rażenia. Wartościowe i w pełni zbilansowane posiłki cechują się nie tylko zróżnicowanym bukietem smakowym, ale i dużą wartością odżywczą czy też uczuciem sytości na wiele godzin. Trzeba jednak wiedzieć, jak zabrać się za ich przygotowanie. Przyswajanie nowej wiedzy oraz regularna nauka (nie tylko w teorii, ale i praktyce) ułatwią nam wniknięcie do świata zdrowego jedzenia. Na początek warto postawić na produkty uniwersalne i mające zastosowanie w wielu przepisach: https://oleoteka.pl/przepisy/9,twarog-z-olejem-lnianym-czyli-prostota-w-dobrym-tego-slowa-znaczeniu. Zbilansowana dieta to przede wszystkim przepisy proste i szybkie w przygotowaniu.

Połączenie twarogu z olejem lnianym pozwoli nam wykreować posiłek bogaty w składniki odżywcze (dużo białka oraz tłuszczu) – nie mniej istotne przy tym jest wyliczenie naszego bilansu kalorycznego, czyli ilości kalorii, jaką powinniśmy spożywać na co dzień. Dużą rolę odgrywa także nasza aktywność treningowa, jak i ta poza-treningowa (na przykład ilość kroków). Jedną z ciekawszych możliwości jest wykorzystanie w posiłkach różnorakich ziół. Wzorzec stanowić mogą sklepy zielarskie piła, które charakteryzują się towarem sprowadzanym z wielu regionów. A przy tym posiadają niezaprzeczalną wartość odżywczą i smakową. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 3 =