Sposoby, dzięki którym stworzysz dziecku przytulny pokój

CategoriesDom i wnętrze

Pokój dziecka to ważne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Rodzice przykładają dużą uwagę do tego, jak go urządzić, by był nie tylko funkcjonalny, ale i ładny. W końcu dziecko ma w nim spędzać najwięcej czasu na zabawę, naukę lub odpoczynek. A urządzony w jego guście sprawi, że będzie czuło się w nim dobrze i komfortowo.

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Podstawową zasadą jest dobranie mebli odpowiednich do wieku dziecka. Jeśli mamy maluchy w wieku przedszkolnym, wystarczy małe łóżko, szafa lub komoda na ubrania i szafki albo stolik potrzebne do zabawy. Wszystkie zabawki dziecka w tym wieku można przechowywać w koszach lub pudłach. W końcu ulubioną zabawą maluchów jest rozsypywanie swoich skarbów, co nie zawsze cieszy rodziców.

Starsze dziecko, które już chodzi do szkoły, wymaga zaadaptowania przestrzeni również do wygodnej nauki. Komfortowe biurko i krzesło dopasowane do wzrostu to kwestia kluczowa. Do tego szafka do przechowywania książek, akcesoriów i zeszytów szkolnych. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie zachować porządek w swoim pokoju i dostać się do potrzebnych rzeczy. Dla wprowadzenia przytulnego klimatu w pokoju można zastosować tekstylia: firanki, zasłony, dywany, narzuty, poduszki.

Jednak nieważne, czy w domu mamy przedszkolaka, czy też ucznia, najważniejszą kwestią jest prawidłowy i komfortowy odpoczynek. W końcu sen pełni jedną z najważniejszych funkcji w życiu dziecka. Wygodne łóżko, duża pościel dla dzieci 160×200, dobrane do dziecka wzory i kolory – to wszystko sprawi, że sen będzie przebiegał prawidłowo i przyniesie jak najlepsze skutki dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedemnaście =