Z jakich drzew powstaje najlepszy pellet drzewny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To jest świetne pytanie. Odpowiedź zależy od tego, czego szukasz w peletach drzewnych. Niektóre drzewa są lepsze od innych do produkcji peletów, ale nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Istnieje kilka gatunków drzew, które produkują dobre pellety, z ich własnymi unikalnymi cechami. Oto kilka z najbardziej popularnych:

Aspen

Jest to najczęstszy typ używany do produkcji pelletu, ponieważ ma wysoką wartość cieplną i niską zawartość wilgoci. Spala się również czysto, więc jest dobry dla wewnętrznych systemów grzewczych. Jednak drzewa osikowe rosną szybko i nie są na tyle trwałe, aby można je było zbierać trzy razy w roku, jak niektóre inne gatunki. Zanim będzie można je wykorzystać jako paliwo biomasowe, mija około pięciu lat. Drzewa osikowe produkują również sok, który może powodować zapychanie się rębaka, jeśli nie czyścimy go regularnie lub nie używamy środków zapobiegających przywieraniu, takich jak olej roślinny, na wałku ślimaka przed załadowaniem zrębków do leja.

Olcha

Podobnie jak osika, olcha rośnie szybko i produkuje duże ilości zrębków, które są idealne do produkcji peletów w domu lub na skalę komercyjną przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak młyny do peletów lub linie do peletowania. Olcha jest miękkim drewnem, które jest łatwe do zrębkowania i może być używane samodzielnie lub mieszane z innymi rodzajami zrębków do produkcji wysokiej jakości peletów.

Sosna

Sosna jest kolejnym miękkim, łatwym do rozdrobnienia drewnem, z którego powstają dobre pellety. Jest częstym wyborem do produkcji peletów, ponieważ jest obfite i stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi rodzajami drewna. Sosna również spala się wydajnie, więc powstaje z niej wysokiej jakości pellet Góra jest miastem, w którym można go kupić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby samochód służył nam jak najdłużej?
Co zrobić, aby samochód służył nam jak najdłużej?
W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada swój samochód.Warto pomyśleć o tym, jak o niego zadbać, aby był w stanie posłużyć […]
Budowa placu zabaw w ogrodzie – co musi się tam znaleźć?
Budowa placu zabaw w ogrodzie – co musi się tam znaleźć?
Plac zabaw w ogrodzie to doskonały pomysł na to, aby zapewnić dzieciom świetną rozrywkę na świeżym powietrzu. Dzięki temu nie […]
Kwiaty – czy warto je mieć w mieszkaniu?
Kwiaty – czy warto je mieć w mieszkaniu?
Wiele osób nie wyobraża sobie domowego otoczenia bez roślin ozdobnych. Dlaczego cieszą się one tak dużym powodzenie? Ponieważ ożywiają wnętrze, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy