Naprawa gwintowania w świecach silnikowych

CategoriesPrzemysł i technika

Naprawa gwintów należy do zadań szczególnie trudnych do przeprowadzenia. Samodzielna regeneracja jest w zasadzie niemożliwa do przeprowadzenia, jeśli nie dysponujesz specjalnym zestawem narzędzi ani nie posiadasz doświadczenia w realizacji tego zadania. Jedynym słusznym wyjściem jest zdać się na pomoc profesjonalnego serwisanta lub mechanika, których doświadczenie pomoże Ci szybko pozbyć się problemu z gwintowaniem. 

Naprawa w salonie samochodowym – czy na Twojej posesji? 

Naprawa gwintu świec jest możliwa na dwa główne sposoby. W pierwszym przypadku dokonuje się ściągnięcia głowicy, a następnie przeprowadza regenerację gwintu. W drugim wypadku naprawy dokonuje się bez zdejmowania głowicy i bez wyciągania komponentu z pojazdu. Rozwiązanie drugie jest o wiele lepszym wyborem z kilku powodów. 

Przede wszystkim zabieg taki trwa wielokrotnie krócej niż w przypadku ściągania gwintu. Tym samym nie musisz dostarczać swojego pojazdu do mechanika, wystarczy jedynie umówić jego wizytę w swoim miejscu zamieszkania. Mechanik podjedzie oraz w ciągu niecałej godziny dokona naprawy gwintu.

Dla większości profesjonalnych mechaników naprawa gwintu świec to często wykonywany obowiązek, w którego realizacji korzystają ze specjalnych urządzeń. Pozwalają na łatwe i bezpieczne dla układu silnika dotarcie do świecy oraz precyzyjną ingerencję w jej gwintowanie. W trakcie wykonywania usługi usuwają wszelkie pozostałości wykonywanej pracy – opiłki i wióry metalowe, które mogłyby stanowić zagrożenie w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 8 =