Rehabilitacja – jakie ma zalety?

CategoriesZdrowie i forma

Rehabilitacja jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać poprawę po kontuzji. Może ona pomóc Ci odzyskać siłę, elastyczność i mobilność, co ułatwi Ci poruszanie się i powrót do codziennego życia.

Celem rehabilitacji jest pomoc w jak najszybszym powrocie do zdrowia przy jednoczesnym zmniejszeniu bólu i pomocy w uniknięciu kolejnych urazów. Oto kilka innych korzyści z rehabilitacji:

Poprawa jakości życia

Wszyscy chcemy żyć bez ograniczeń i restrykcji. Rehabilitacja może pomóc Ci odzyskać niezależność poprzez pomoc w powrocie do czynności takich jak chodzenie, wchodzenie po schodach i praca w ogrodzie, które są ważne dla jakości życia.

Zmniejszenie bólu

Rehabilitacja pomaga zmniejszyć ból poprzez przywrócenie ruchu w stawach, które zostały dotknięte przez zapalenie stawów lub uraz. To może również zmniejszyć stan zapalny i obrzęk w stawach, co zmniejsza ból spowodowany przez te warunki.

Szybszy czas powrotu do zdrowia

Będziesz szybciej odzyskać po urazie z pomocą programu rehabilitacji, ponieważ koncentruje się na poprawie zakresu ruchu (ROM) i siły w rannych obszarach, które zostały unieruchomione z powodu operacji lub urazu. Oznacza to, że kiedy będziesz gotowy do wypisu ze szpitala lub kliniki, nie będziesz musiał spędzać tyle czasu na dochodzeniu do siebie w domu lub na zwolnieniu lekarskim z pracy, co osoba, która nie ukończyła programu rehabilitacji!

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty, to sprawdź witrynę internetową: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/rehabilitacja-pourazowa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =