Czy każdy może nosić soczewki?

CategoriesZdrowie i forma

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów. Może je nosić praktycznie każdy, a po pewnym czasie ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste. Warunkiem do tego, aby rozpocząć noszenie soczewek konieczne jest odwiedzenie okulisty, który przeprowadzi specjalne badania i wykluczy wszelkie przeciwwskazania. 

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Są bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ nie parują i bez przeszkód można ich używać na basenie, a nawet na saunie. Jedynymi przeciwwskazaniami do noszenia soczewek są pewne dolegliwości związane z narządem wzroku, takie jak zespół suchego oka, a także cukrzyca, zaburzenia odporności oraz zmiany hormonalne. Również kobiety w ciąży powinny skonsultować ze swoim lekarzem okulistą to, czy noszenie ich jest bezpieczne dla nich. Przeciwwskazaniem do soczewek są także bardzo wrażliwe oczy, które źle reagują na wszelkie ciała obce.

W dobrym salonie optycznym, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://medaroptyk.pl/, wykwalifikowani optycy pomogą dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. W przypadku osób cierpiących na krótkowzroczność stosuje się szkła sferyczne, czyli tzw. „minusy” oraz „plus” przeznaczone dla pacjentów z dalekowzrocznością. Istnieją także specjalne szkła korygujące astygmatyzm, a nawet daltonizm. Osoby z alergiami, których oczy bardzo szybko wysychają i łzawią mogą zdecydować się na specjalne soczewki hydrożelowe, które są bardzo miękkie i delikatne dla oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 11 =