Jak radzić sobie z migreną?

CategoriesŻycie i człowiek

Migrena to niezwykle uciążliwa przypadłość, która może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Silny ból głowy, połączony z ogólnym osłabieniem oraz innymi objawami, często pojawia się nagle, uniemożliwiając pracę oraz wykonywanie domowych obowiązków. Leczenie migreny można  wspomóc domowymi sposobami, łagodząc ból i podnosząc komfort życia.

Odpoczynek i regeneracja organizmu

Osoby cierpiące na napady migreny powinny szczególnie zadbać o odpowiednią ilość snu. Wypoczęty organizm lepiej będzie sobie radził z tą przypadłością. Konieczne jest przesypianie całych nocy, a także znajdywanie chociaż chwili na regenerację w ciągu dnia. Kiedy zaś już dojdzie do ataku migreny, najlepiej położyć się w zacienionym, cichym miejscu i odpoczywać. Dobrze byłoby także pomyśleć o diecie, dostarczającej do organizmu duże ilości witamin – w przypadku niedoborów, można posiłkować się suplementacją.

Zioła i kompresy uśmierzą ból

Intensywny ból głowy często nie reaguje nawet na najsilniejsze środki przeciwbólowe. Ulgę mogą zaś przynieść domowe sposoby, takie jak np. aromaterapia. Warto spróbować wykonać masaż skroni z odrobiną olejku miętowego lub lawendowego (przy okazji działa uspokajająco i relaksująco). Dobrym pomysłem będą także chłodzące kompresy żelowe, które zmniejszą ból oraz zlikwidują napięcie. Takie specjalistyczne kompresy można używać przy każdym napadzie migreny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 8 =