Klimatyzacja – cena i montaż.

CategoriesBudowanie

Zamontowanie klimatyzatora jest świetnym sposobem na kontrolowanie temperatury w mieszkaniu. Za pomocą tego typu urządzeń możemy zarówno ogrzewać, jak i schładzać powietrze naszych pomieszczeń.
Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem klimatyzacji w Twoim domu lub mieszkaniu, to z pewnością masz wiele pytań. W związku z tym, w tym krótkim artykule postaramy się powiedzieć kilka słów o cenach klimatyzatorów oraz o ich montażu

Klimatyzatory, które posiadają moc chłodniczą w granicach 3,5 kW kosztują od 1500 do 2500 zł. Urządzenia o takiej mocy są niezbędnym minimum do schłodzenia pomieszczenia o powierzchni około 25m2. Jeśli pokój, w którym chcesz zamontować klimatyzację jest mniejszy, możesz oczywiście zastanowić się nad zakupem jednostki o niższej mocy.
W przypadku klimatyzatorów przenośnych rzecz jasna nie ma mowy o montażu. W takim wypadku musimy zatroszczyć się jedynie o odpływ gorącego powietrza z urządzenia.

Najpopularniejszymi klimatyzatorami są jednak klimatyzatory typu SPLIT. Są one na stałe zainstalowane w ścianie. Z czym wiąże się ich montaż? Klimatyzatory typu SPLIT są podzielone na dwie części. Moduł zewnętrzny odpowiada za odprowadzanie ciepła na zewnątrz, a moduł wewnętrzny chłodzi pomieszczenie. Należy wiedzieć o tym przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, gdyż pomoże to w ich zaplanowaniu. Aby zespolić dwa moduły, trzeba wykuć w ścianie odpowiednie otwory. Będą przebiegać przez nie przewody freonowe łączące część wewnętrzną z częścią zewnętrzną klimatyzatora. Najlepiej byłoby także, gdyby moduł odprowadzający ciepło znajdował się na dworze. Z tego powodu należy zaplanować zamontowanie klimatyzatora na ścianie zewnętrznej.

Przykładowo firma Waso Klim oferuje montaż klimatyzacji w Krakowie oraz na całym Śląsku. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę klimatyzacja z odpowiednim miastem, np. “klimatyzacje Częstochowa” i na pewno znajdziesz ich ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − sześć =