W jaki sposób ograniczyć plastik w życiu codziennym?

CategoriesZdrowie i forma

Nadmiar plastiku jest jednym ważniejszych problemów współczesnego świata.  Naukowcy i politycy zastanawiają się jak sobie z nim poradzić. Ale prawda jest taka, że konsumenci i ich decyzje zakupowe mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądała ziemia za kilkadziesiąt lat.

Ekologiczne alternatywy

Jasne jest, że nie wyeliminujemy plastiku z naszego życia z dnia na dzień. Jednak możemy spokojnie spróbować ograniczyć jego zużycie. Jak? To prostsze niż mogłoby się wydawać.  Po pierwsze postawmy na butelki wielorazowe czy wielorazowe kubki do ciepłych napojów. W ten sposób pomożemy nie tylko naturze ale i zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Przecież kawa na mieście potrafi kosztować kilkanaście złotych, a ta przygotowana w domowy zaciszu maksymalnie kilka. W skali roku zbierze się spora kwota.

Drugi prosty sposób na ograniczenia plastiku to zabieranie ze sobą wielorazowej torby na zakupy. Dzięki niej nie będziemy przynosić do domu kolejnych reklamówek. Warto też zwrócić uwagę z czego wykonane są nasze ubrania. Jeśli spojrzymy na metkę, to w składzie znajdziemy sporo sztucznych tkanin. Nie są one zdrowe, a ich noszenie jest mało komfortowe. Szybciej się pocimy. Dlatego wybierajmy ubrania z lnu, bawełny czy wełny. Warto ich szukać w sklepach z używaną odzieżą. Wtedy za ciuchy bardzo dobrej jakości zapłacimy przysłowiowe grosze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =