Produkcja siatki cięto-ciągnionej

CategoriesBudowanie

Siatki cięto-ciągnione, w szczególności siatka Leduchowskiego, są popularnym rozwiązaniem, stosowanym w różnych gałęziach przemysłu metalowego, hutniczego, górniczego czy też w budownictwie. Duże zainteresowanie nimi sprawia, że wiele osób interesuje się również możliwościami ich produkcji. Jeśli i dla ciebie to interesujący temat, sprawdź, w jaki sposób możesz samodzielnie się tym zająć.

Sposób przygotowywania siatki Leduchowskiego

Siatka Leduchowskiego to jeden z najbardziej znanych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów siatek cięto-ciągnionych. Powstaje z arkusza cienkiej blachy, który jest nacinany za pomocą równolegle ułożonych nacięć, z zachowaniem odpowiednich odstępów między nimi. Następnym krokiem jest rozciąganie siatki, które pozwala na nadanie jej optymalnych rozmiarów. Jednocześnie powoduje przesunięcie względem siebie jej oczek i ich powiększenie tak, aby powstała zaprojektowana siatka.

Niezbędne urządzenia do produkcji

Jeśli interesuje cię siatka cięto-ciągniona cena i jakość urządzeń wykorzystywanych do jej produkcji z pewnością będą dla ciebie bardzo istotnymi kwestiami. W pierwszej kolejności musisz jednak poznać wszystkie niezbędne do przygotowania siatki maszyny. Należą do nich:

  • odwijaki taśmy stalowej tłocznej;
  • siatkarki;
  • walce;
  • prostowarki;
  • prasy hydrauliczne.

Wszystkie te urządzenia powinny odznaczać się jak najwyższą jakością wykonania oraz wysokimi możliwościami przerobu, dzięki czemu uzyskiwane z ich pomocą siatki będą odznaczać się najwyższymi parametrami. Dodatkowo, ich produkcja będzie szybka, wydajna i bezproblemowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dwanaście =