Kilka pomysłów na stworzenie nowoczesnego salonu

CategoriesDom i wnętrze

Nowoczesny salon to marzenie wielu osób. Jak urządzić to wnętrze, aby było nie tylko piękne, ale i funkcjonalne? Oto wskazówki dla laików.

Przytulnie i na czasie

Modne wnętrze powinno być przestronne. W takim przypadku należy ograniczyć ilość mebli czy bibelotów. Wybierajmy szlachetny, minimalistyczny design. Nie przesadzajmy z ilością kolorów w salonie. Możemy zdecydować się na barwy neutralne, takie jak biel, czerń czy odcienie szarości. Całość bez problemu ożywimy kolorowymi dodatkami. Świetnie będzie wyglądać kanapa z miękkimi poduszkami, kolorowy dywan czy odpowiednio dobrana fototapeta.

Oczywiście nie należy przesadzać z ilością detali. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Zaletą takiej aranżacji wnętrza jest jego plastyczność. Wystarczy zmienić dodatki i nasz salon nabiera zupełnie nowego charakteru. Praktycznie co sezon możemy zmieniać wystrój i dopasowywać go do naszego nastroju czy pory roku.

W skandynawskim stylu

Jeżeli wolimy nowoczesność w nieco cieplejszym wydaniu, to warto zastanowić się nad wystrojem w stylu skandynawskim. Wnętrza w tym stylu charakteryzują się prostotą. Często znajdziemy w nich naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Królują barwy ziemi, biel czy też mocno rozbielone pastele. Jeśli chodzi o sam wystrój, to w tym przypadku stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność.

Sprawdzą się też meble i dodatki wykonane własnymi rękoma. Takie sprzęty nie są idealne, ale to tylko dodaje im wartości. Sprawiają, że nasz salon stanie się niepowtarzalny. Na https://mebleropez.pl/ dostępnych jest wiele mebli pasujących do tego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dziewiętnaście =