Jakimi sposobami można przygotować dom na zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to ciężki czas nie tylko dla ludzi, ale i dla domów. Warto o tym pomyśleć dużo wcześniej i już jesienią zatroszczyć się o zabezpieczenie budynku przed zimowymi mrozami oraz opadami. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę zabezpieczając dom na zimę?

Zacznij od dachu

Dach to dla domu odpowiednik czapki, którą ludzie zakładają zimą. Utrata ciepła przez nieprawidłowo zaizolowane poddasze ma ogromny wpływ na koszt utrzymania budynku. Dlatego też warto zainwestować w rozwiązanie takie jak Izolacja poddasza Bielsko Biała ma w obrębie miasta i okolic odpowiednich przedstawicieli, którzy zapewnią skuteczne do tego materiały. Do nich należy między innymi pianka poliuretanowa, która pełni nie tylko dobre zabezpieczenie nieruchomości przed utratą ciepła, ale również spełnia się jako idealna zapora przeciwdźwiękowa, która pomoże uczynić dom cichym i przyjaznym.

Przygotowując dom na przyjście zimy warto pamiętać o sprawdzeniu szczelności dachu. Nawet najmniejsza szczelina jest bardzo groźna dla nieruchomości. Wilgoć doprowadzi do powstania pleśni, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia domowników.

Pamiętaj o fundamentach!

Zabezpieczenie domu do góry to pierwszy krok do osiągnięcia komfortu cieplnego. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie budynku od strony podłoża. Według szacunków przez fundamenty ucieka około 15 % ciepła.

Pamiętając o izolacji fundamentów nie tylko możemy zmniejszyć straty ciepła, ale również zabezpieczyć dom przed wilgocią, która jest bardzo niekorzystna dla murów, a także dla mieszkańców.

Izolacja domu to jeden z najlepszych sposobów zadbania o komfort termiczny. Przed zimą należy przeprowadzić kontrolę pieca, sprawdzić szczelność okien oraz zadbać o czystość komina oraz rynien, w których przez całe lato gromadzą się liście. Tak przygotowany dom będzie zimą ciepły, przytulny, a przede wszystkim bezpieczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swojego produktu?
Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swojego produktu?
Coraz szersza oferta na rynku, ale również rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że wielu przedsiębiorców zaczęło zwracać większą uwagę na opakowanie […]
Na co uważać przy wyborze sukienki na przyjęcie?
Na co uważać przy wyborze sukienki na przyjęcie?
Większość kobiet co jakiś czas uczestniczy w rozmaitych przyjęciach, które wymagają założenia odpowiedniego stroju. Najlepiej w tej roli sprawdzają się […]
Kreatywna i niedroga reklama firmy – jak to zrobić?
Kreatywna i niedroga reklama firmy – jak to zrobić?
Nowoczesne firmy, które doceniają siłę reklamy, coraz częściej stawiają na praktyczne gadżety reklamowe z nadrukami. To świetny sposób, żeby budować […]
Ostatnie wpisy
Polecamy