Co przyda nam się przy kładzeniu kostki brukowej?

CategoriesBudowanie

Układanie kostki brukowej to świetny sposób na stworzenie nowego wyglądu ogrodu, podjazdu lub patio. Jednak może to być dość czasochłonne i będziesz potrzebował kilku narzędzi do wykonania tej pracy.

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które będą potrzebne podczas układania kostki brukowej:

Płyty chodnikowe

Płyty chodnikowe można kupić w większości marketów budowlanych lub marketów budowlanych. Jeśli układasz niewielki obszar, możesz po prostu kupić wystarczającą ilość płyt chodnikowych do tego projektu. Jeśli układają Państwo większą powierzchnię, warto kupić wystarczającą ilość do tego projektu, jak również do przyszłych projektów, tak aby wszystkie płyty chodnikowe pasowały do siebie pod względem koloru i stylu.

Piła

Piła będzie potrzebna, jeśli chcą Państwo przyciąć płyty na wymiar przed ułożeniem ich na ziemi. Jeśli nie posiadasz piły, możesz zatrudnić kogoś, kto przytnie dla Ciebie płyty. Jeśli kostka brukowa ma zaokrąglone lub nieregularne kształty, zaleca się użycie brzeszczotu z końcówką diamentową. Dzięki temu cięcia będą gładkie i równe.

Paca

Powinna być wystarczająco duża, aby można było nią rozprowadzić zaprawę na podsypce wokół każdej płyty, która tego wymaga, ale na tyle mała, aby można ją było z łatwością używać jedną ręką, trzymając się płyty drugą ręką podczas montażu.

Fuga

Służy do wypełnienia wszelkich szczelin między kamieniami, tak aby były one całkowicie szczelne. Należy ją nakładać w taki sam sposób jak zaprawę, ale mniejszą pacą. Fuga do kostki brukowej ma zazwyczaj biały kolor, ale może być również czarny lub szary. Jest często stosowany jako element dekoracyjny tarasów i chodników.

Zaprawa

To właśnie ona trzyma płyty razem podczas instalacji, ale także pozwala im się rozszerzać i kurczyć bez pękania z czasem z powodu zmian temperatury lub absorpcji wilgoci przez grunt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =