Tuning samochodu – na jakie zmiany warto się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning samochodu ma na celu poprawienie wyglądu auta, nadanie mu indywidualnego charakteru, ale głównie chodzi o poprawienie osiągów silnika. Nie każdy samochód jednak nadaje się do przeróbek, często zmiany te są przeprowadzane w nieprzemyślany sposób i bezładnie.

Na początku dobrze jest wprowadzić mało znaczące zmiany, które tylko lekko podkreślą estetykę i formę auta. Ważnym detalem okazuje się dodanie spojlera, który składa się z lotki na tylnej klapie i nakładki na zderzak. Należy oczywiście dobrać go do typu auta. Jeśli to nie jest sportowy samochód, nie będzie się dobrze prezentować z olbrzymimi spojlerami.

Zaopatrzenie auta w atrakcyjne opony nie powinno kolidować z przepisami, które mówią, że nie mogą one wystawać poza obrys samochodu. Czasami wystarczy tylko dobrze dopasować i wymienić alufelgi, aby linia nadwozia znacznie się poprawiła. Jeśli felgi są większe, profil opony musi być mniejszy, co przekłada się na komfort jazdy.

Bardzo popularną ostatnio metodą, poprawiającą jakość jazdy i stylistykę auta jest przyciemnianie szyb. Przy czym ich przelicznik przepuszczalności światła dla szyb z przodu nie może wynosić mniej niż 75% oraz 70% dla szyb bocznych z przodu auta.           

Tuning mechaniczny, chip-tuning i eco-tuning auta

Dzięki takiemu tuningowi można uzyskać lepszą moc silnika. Dobrym, ale kosztownym rozwiązaniem  jest wymiana wałka rozrządu lub turbosprężarki. Przy tego typu modyfikacjach warto poszukać doświadczonych specjalistów, takich jak np. https://www.fordczescibodo.pl, dysponujących odpowiednim sprzętem.

Znaną metoda jest także chip-tuning, w tym wypadku wyższą moc silnika osiąga się, stosując specjalne moduły, które montowane są w odpowiednich miejscach. W tym wypadku pracę silnika reguluje chip.

Eco-tuning pozwala zmniejszyć koszty paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu mocy obrotowej silnika. Zadanie eco-tuningu to zmniejszenie spalania, które odbywa się poprzez modyfikację sterowników obsługujących silnik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym i jak szybko pozbyć się kurzu z mebli?
Czym i jak szybko pozbyć się kurzu z mebli?
Często brakuje  nam wystarczającej ilości czasu, aby móc porządnie posprzątać w domu. Czynność ta jest robiona szybko, może też niedokładnie […]
Indeks glikemiczny – jakie ma znaczenie?
Indeks glikemiczny – jakie ma znaczenie?
Indeks glikemiczny klasyfikuje żywność pod względem tempa wchłaniania cukru do krwi. Produkty o wysokim indeksie ulegają szybkiemu trawieniu, co powoduje […]
W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy stomatologicznej?
W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy stomatologicznej?
Pomoc stomatologa w niektórych sytuacjach okazuje się niezbędna, chociaż lekarz ten nie cieszy się popularnością wśród pacjentów. Wiele osób unika […]
Ostatnie wpisy
Polecamy