Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji szklarni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szklarnie wykonywane są z różnych materiałów. Najczęstszym jest szkło, ale plastik, drewno i metal są również powszechne.

Szklarnie szklane

Szklane szklarnie są najczęstszym typem szklarni, ponieważ pozwalają na najlepszą penetrację światła słonecznego i zatrzymywanie ciepła. Są one zazwyczaj zbudowane z dwóch warstw szkła oddzielonych przestrzenią, która zawiera materiał izolacyjny, taki jak styropian lub folia bąbelkowa.

Szklarnie poliwęglanowe

Poliwęglanowe szklarnie są lekkie, mają wysoką powłokę z tworzywa sztucznego stabilizowanego na promieniowanie UV, która zapobiega ich blaknięciu w świetle słonecznym i są praktycznie nietłukące. Mogą być stosowane wewnątrz lub na zewnątrz, ale nie zapewniają izolacji od skrajnych temperatur tak dobrze jak szkło. Szklarnie z poliwęglanu są najlepiej wykorzystywane do uprawy warzyw, ziół i innych roślin, które mogą wytrzymać zimno. Plastikowe ściany pozwalają na większą penetrację światła niż szkło, co oznacza, że rośliny będą rosły szybciej jeżeli zainwestujemy w takie szklarnie poliwęglan do ich wykonania musi być z jak najlepszej jakości i musi być wyprodukowany przez renomowaną firmę.

Szklarnie plastikowe

Szklarnie plastikowe występują w różnych formach, w tym jednowarstwowe pokrywy plastikowe i systemy rurowe z PCV, które mogą być wykorzystywane do uprawy roślin przez cały rok. Szklarnie plastikowe są zazwyczaj tańsze niż szklane. Nie zatrzymują one ciepła tak dobrze, jak szklane szklarnie i mogą być bardzo delikatne, więc mogą nie trzymać się dobrze w czasie.

Szklarnie drewniane

Drewniane szklarnie mogą być używane wewnątrz lub na zewnątrz w zależności od ich projektu i jakości konstrukcji. Drewniane konstrukcje zazwyczaj nie są wystarczająco silne, aby wytrzymać wiatry. Szklarnie drewniane wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, jeśli są używane na zewnątrz, ponieważ ziemia ma tendencję do gromadzenia się w nich z czasem i musi być regularnie czyszczona, aby korzenie nie zatykały otworów drenażowych w systemie podłogowym lub nie otwierały szczelin, w których mogłyby zamieszkać owady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim miejscu najlepiej zorganizować chrzciny?
W jakim miejscu najlepiej zorganizować chrzciny?
Organizacja chrzcin to spore przeżycie zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i dziadków. Warto więc wybrać odpowiednie miejsce, by wspólnie […]
Na czym polegają badania spoin?
Na czym polegają badania spoin?
Podstawowe cele sprawdzania jakości spoin Badania spoin pozwalają uzyskać informacje o ich jakości oraz trwałości. Wykonywane mogą być bezpośrednio po […]
Praca ochroniarza – na czym się skupia i jakie obowiązki zazwyczaj obejmuje?
Praca ochroniarza – na czym się skupia i jakie obowiązki zazwyczaj obejmuje?
Praca ochroniarza może wyglądać trochę inaczej w zależności od konkretnej branży, w której świadczy swoje usługi, jednak najogólniej ujmując temat, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy