Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji szklarni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szklarnie wykonywane są z różnych materiałów. Najczęstszym jest szkło, ale plastik, drewno i metal są również powszechne.

Szklarnie szklane

Szklane szklarnie są najczęstszym typem szklarni, ponieważ pozwalają na najlepszą penetrację światła słonecznego i zatrzymywanie ciepła. Są one zazwyczaj zbudowane z dwóch warstw szkła oddzielonych przestrzenią, która zawiera materiał izolacyjny, taki jak styropian lub folia bąbelkowa.

Szklarnie poliwęglanowe

Poliwęglanowe szklarnie są lekkie, mają wysoką powłokę z tworzywa sztucznego stabilizowanego na promieniowanie UV, która zapobiega ich blaknięciu w świetle słonecznym i są praktycznie nietłukące. Mogą być stosowane wewnątrz lub na zewnątrz, ale nie zapewniają izolacji od skrajnych temperatur tak dobrze jak szkło. Szklarnie z poliwęglanu są najlepiej wykorzystywane do uprawy warzyw, ziół i innych roślin, które mogą wytrzymać zimno. Plastikowe ściany pozwalają na większą penetrację światła niż szkło, co oznacza, że rośliny będą rosły szybciej jeżeli zainwestujemy w takie szklarnie poliwęglan do ich wykonania musi być z jak najlepszej jakości i musi być wyprodukowany przez renomowaną firmę.

Szklarnie plastikowe

Szklarnie plastikowe występują w różnych formach, w tym jednowarstwowe pokrywy plastikowe i systemy rurowe z PCV, które mogą być wykorzystywane do uprawy roślin przez cały rok. Szklarnie plastikowe są zazwyczaj tańsze niż szklane. Nie zatrzymują one ciepła tak dobrze, jak szklane szklarnie i mogą być bardzo delikatne, więc mogą nie trzymać się dobrze w czasie.

Szklarnie drewniane

Drewniane szklarnie mogą być używane wewnątrz lub na zewnątrz w zależności od ich projektu i jakości konstrukcji. Drewniane konstrukcje zazwyczaj nie są wystarczająco silne, aby wytrzymać wiatry. Szklarnie drewniane wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, jeśli są używane na zewnątrz, ponieważ ziemia ma tendencję do gromadzenia się w nich z czasem i musi być regularnie czyszczona, aby korzenie nie zatykały otworów drenażowych w systemie podłogowym lub nie otwierały szczelin, w których mogłyby zamieszkać owady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować powierzchnię metalu do obróbki?
Jak przygotować powierzchnię metalu do obróbki?
Obróbka miedzi, jak również innych metali kolorowych oraz stali, daje najlepsze efekty, gdy stosuje się do tego metodę CNC, czyli […]
W jakich pomieszczeniach warto zainstalować listwy przypodłogowe?
W jakich pomieszczeniach warto zainstalować listwy przypodłogowe?
Listwy przypodłogowe to świetny sposób na dodanie stylu i charakteru pomieszczeniu. Głównym celem listew przypodłogowych jest zakrycie szczeliny między podłogą […]
Wyposażenie, które wspomaga codzienną pracę na magazynie
Wyposażenie, które wspomaga codzienną pracę na magazynie
Praca w dużym magazynie wymaga wprowadzenia ulepszeń, aby dzięki temu była ona znacznie bardziej efektywna oraz aby jej realizacja trwała […]
Ostatnie wpisy
Polecamy