Dlaczego warto oddać auto na skup?

CategoriesPrzemysł i technika

Kiedy przychodzi czas na wymianę samochodu, dotychczasowy pojazd na ogół staje się zbędny. Jego sprzedaż może wiązać się z koniecznością czekania na odpowiedniego kupca, obniżaniem ceny i dalszym inwestowaniem w samochód. Alternatywą dla sprzedaży na własną rękę jest oddanie auta na skup – z tego rozwiązania korzysta coraz większa liczba kierowców.

Oddanie samochodu na skup – zalety rozwiązania

Skup aut w Koszalinie to atrakcyjne rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, którzy chcą szybko i bezproblemowo pozbyć się samochodu. Skup można odwiedzić w każdej chwili, ustalić warunki umowy i ją podpisać. Dzięki temu możliwa jest sprzedaż samochodu „od ręki” a decydując się na wystawienie ogłoszenia z ofertą sprzedaży należy się liczyć, że kupiec może nie znaleźć się przez kilka tygodni czy nawet miesięcy. W skupie samochód przechodzi oględziny techniczne i na tej podstawie wraz z innymi danymi dotyczącymi rocznika czy przebiegu ustalana jest ostateczna cena. Skupy pojazdów przyjmują samochody sprawne, jak i te, które mają wady techniczne lub uległy wypadkowi. Korzystając z usług skupu, sprzedający może skorzystać z opcji odbioru auta z wybranego adresu – dzięki temu można zyskać cenny czas i oszczędzić pieniądze.

Formalności związane ze sprzedażą samochodu na skupie

Skupy samochodów oferują klientowi minimum formalności – wystarczy, by strony podpisały umowę kupna-sprzedaży pojazdu. Należy sprawdzić zawarte w niej dane i złożyć podpis. Sprzedający może na podstawie umowy zgłosić ubezpieczycielowi sprzedaż pojazdu, dzięki czemu może odzyskać część kosztów w związku z niewykorzystaną polisą OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =