Jak wyglądają wakacje na jachcie?

CategoriesCzas wolny

Jeszcze do niedawna wakacje na jachcie wydawały się być zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych. Obecnie może sobie na nie pozwolić już przeciętny Polak. Urlop w ten sposób spędzić można na malowniczych mazurskich jeziorach lub pływając po chorwackich zatoczkach (zobacz: katamaran Chorwacja).

Wybierając się w kilkudniowy rejs należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, żeby pływać jachtem trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do tego, czy będziemy w stanie panować nad jednostką w każdej sytuacji, dla własnego bezpieczeństwa lepiej wydzierżawić jacht łącznie ze sternikiem. Rezygnując ze skipera trzeba przede wszystkim uważać na pogodę. Dotyczy to zwłaszcza Mazur, gdzie w sezonie letnim burze i porywiste wiatry mogą pojawiać się zupełnie nieoczekiwanie. Najlepiej każdorazowo przed wyjściem z portu sprawdzić prognozy, a w czasie rejsu mieć sprawnie działające i włączone radio. Osoby wybierające się na urlop jachtem, decydują się od czasu do czasu przybijać do brzegu i wychodzić na ląd. Opuszczając pokład, należy pamiętać o zakotwiczeniu i zacumowaniu jednostki, aby nie odpłynęła od brzegu.

Spędzając wakacje na jachcie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy. W związku z tym, że pogoda nad wodą lubi się często zmieniać należy być przygotowany zarówno na palące słońce jak i przenikliwy chłód. Przydadzą się więc olejki do opalania, ale także przeciwdeszczowe kurtki, ciepłe bluzy, a nawet rękawiczki i czapki. Warto zawsze zabrać ze sobą składany scyzoryk, latarkę oraz zapalniczkę. Przedmioty te zajmują niewiele miejsca, a w niektórych sytuacjach mogą okazać się niezwykle przydatne. Przed wyruszeniem w rejs warto sprawdzić także, czy na pokładzie znajdują się kamizelki ratunkowe. Jeżeli wyruszamy w rejs z dziećmi, dobrze jest zabrać ze sobą rzeczy, które pomogą zabić nudę. W tym wypadku sprawdzą się zarówno smartfony, czy tablety jak i tradycyjne gry planszowe. Te drugie mają tę przewagę nad sprzętem elektronicznym, że aby w nie grać nie trzeba mieć dostępu do energii elektrycznej.

Jeśli szukasz wakacji na jachcie, sprawdź ofertę na stronie: jachtchorwacja.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + osiemnaście =