Z czyją pomoc można nabyć doświadczenie na rynku pracy?

CategoriesBiznes i marketing

Istnieje wiele sposobów na zdobycie doświadczenia na rynku pracy. Jednym z nich jest praca w agencji. Jeśli chcesz zdobyć staż lub pracę, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać agencję, która odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Czym właściwie jest agencja?

W teorii łatwo zrozumieć, czym jest agencja: to firma, która świadczy usługi w zakresie poszukiwania pracy (najpopularniejszej), ale także w zakresie poszukiwania stażystów, freelancerów czy innego rodzaju pracowników. Głównym zadaniem takich firm jest pomoc ludziom w znalezieniu pracy, która ich interesuje i pasuje do ich umiejętności. Do przykładów takich usług na rynku należy bowiem https://exact.jobs/, która od lat wspomaga procesy rekrutacyjne w wielu firmach na rynku.

Istnieją różne rodzaje agencji:

1) Agencje rekrutacyjne (które specjalizują się w rekrutacji pracowników). Agencje te pomagają pracodawcom znaleźć pracowników, którzy spełniają ich kryteria. Ogłaszają one wolne miejsca pracy w Internecie i w gazetach, wysyłają CV kandydatów bezpośrednio do pracodawców, którzy ogłosili wolne miejsca pracy i przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne z tymi, którzy wydają się odpowiedni na dane stanowisko;

2) Agencje pośrednictwa pracy (które świadczą usługi pośrednictwa pracy). Ich rola jest podobna do agencji rekrutacyjnych, ale specjalizują się tylko w umieszczaniu pracowników na stałych kontraktach u konkretnych pracodawców;

3) Agencje pracy tymczasowej (dostarczają pracowników tymczasowych). Oferują one umowy tymczasowe bez gwarancja stałego stanowiska. Agencje pracy tymczasowej zajmują się głównie rekrutacją pracowników dla firm, które potrzebują personelu tymczasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + sześć =