Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

CategoriesŻycie i człowiek

Praktyką niemal masową stało się przedłużanie przez kobiety swoich naturalnych rzęs. Rezygnacja z tuszu na rzecz trwalszych metod wynika między innymi z ostatecznych efektów oraz czasu, który można zaoszczędzić, stosując drugie rozwiązanie. Nie jest to jednak praktyka tak łatwa, jak standardowe malowanie. Jak je przyklejać, aby uzyskać ładny efekt?

Oczy (wiście) do perfekcji

Wybór najlepszej metody zależy od indywidualnych predyspozycji. Kształt oka, kondycja rzęs i oczekiwane rezultaty to elementy składające się na dobór odpowiedniej długości oraz sposobu ich założenia. Mitem jest, iż zakładaniem rzęs metodą 1:1 uzyskamy zawsze najlepsze efekty. Jest to co prawda wariant najpopularniejszy, jednak nie oznacza to, że dla każdej osoby będzie równie wskazany. Pozostałe jak 2:1 lub 3:1 polegają na doczepieniu większej ilość sztucznych rzęs do własnych, w efekcie zyskujemy większą objętość i wyraźniejszy ich wygląd. Na rynku dostępne są gotowe kępki, które możemy doczepić samodzielnie, ale nie poleca się korzystania z tego patentu, ponieważ nieumiejętne doklejenie niedobranego przez profesjonalistę rodzaju może dać karykaturalny finał, a ponadto wywołać niepożądane konsekwencje zdrowotne.

Pod okiem profesjonalisty

Musimy pamiętać, że kwestie wizualne to tylko jeden z aspektów prawidłowej aplikacji. Skutki źle wykonanego przedłużania mogą skończyć się zniszczeniem rzęs, podrażnieniem oczu, a nawet zapaleniem spojówek. Wizyta u wykwalifikowanej kosmetyczki niweluje te zagrożenia. Jeśli chcemy we własnym zakresie zająć się tym rodzajem stylizacji, niezbędna jest stosowna ku temu edukacja. Dzięki profesjonalnemu kursowi przyklejania rzęs zdobędziemy wiedzę i doświadczenie konieczne do przeprowadzenia bezpiecznego i efektywnego zabiegu. Niezmiernie ważna jest także odpowiednia pielęgnacja przestrzegana po jego wykonaniu. Nie należy nadmiernie dotykać i narażać ich na kontakt z wysoką temperaturą. Ponadto konieczne jest codzienne rozczesywanie i stosowanie kosmetyków o specjalnym przeznaczeniu.

Sztuczne rzęsy są dużym ułatwieniem i nie należy się ich obawiać. Prawidłowo przyklejone i dostosowane do kobiecego oka dadzą naturalny efekt wizualny oraz kilka bonusowych minut o poranku na spokojne wypicie kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 19 =