Nitrylowe rękawiczki – jakie jest ich zastosowanie?

CategoriesŻycie i człowiek

Czym są?

Rękawice nitrylowe to rodzaj jednorazowych rękawic, które wykonane są z kauczuku nitrylowego. Nitryl to syntetyczna guma, której skład chemiczny sprawia, że jest bardzo odporna na oleje i wiele innych substancji chemicznych. Dzięki temu rękawice nitrylowe są idealne do stosowania w sytuacjach, w których można mieć kontakt z chemikaliami lub olejami. Można je również stosować w sytuacjach, w których potrzebna jest ochrona przed skaleczeniami i otarciami, na przykład podczas obsługi ostrych przedmiotów.

Różne rodzaje

Rękawice nitrylowe są dostępne w różnych grubościach i poziomach ochrony, w zależności od sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, im grubsza rękawica, tym większą ochronę oferuje.

Gdzie są używane?

Rękawice nitrylowe są używane przez osoby pracujące w wielu różnych branżach, w tym w służbie zdrowia, gastronomii, przy naprawach samochodów i w przemyśle wytwórczym. Rękawice te są najczęściej stosowane w przemyśle spożywczym, gdzie zapewniają ochronę przed zakażeniem chorobami przenoszonymi przez żywność, takimi jak salmonella i e-coli, które mogłyby wystąpić, gdyby nie było bariery ochronnej między rękami pracownika a powierzchnią, której może dotknąć.

Jeśli potrzebujesz takich produktów, to sprawdź stronę: https://shop.eproscience.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =