Jakie suplementy diety powinni spożywać sportowcy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa dieta to najlepszy sposób na zapewnienie organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby osiągać najwyższe poziomy wydajności. Ale jeśli szukasz dodatkowej przewagi, dobry suplement diety może pomóc.

Oto niektóre z najbardziej popularnych suplementów stosowanych przez sportowców:

Proszki proteinowe

Proszki białkowe są wykonane z serwatki, kazeiny lub soi i dostarczają niezbędnych aminokwasów, które pomagają w naprawie i budowie mięśni po ćwiczeniach.

Kreatyna

Kreatyna występuje naturalnie w organizmie i pomaga dostarczać energię do komórek mięśniowych podczas intensywnych ćwiczeń. Badania pokazują, że kreatyna może poprawić wydajność w zawodach torowych o wysokiej intensywności, takich jak sprint i podnoszenie ciężarów, poprzez zwiększenie siły i mocy mięśni. Osoby, które chciałyby przyjmować ją w postaci suplementu diety, mogą ją nabyć m.in. z następującej strony https://inkospor.pl/kreatyna.

Beta-alanina

Beta-alanina to kolejny aminokwas, który pomaga budować masę mięśniową poprzez zwiększenie tego, jak szybko twoje mięśnie mogą produkować energię podczas intensywnych ćwiczeń.

Kofeina

Kofeina jest stymulantem występującym w kawie, herbacie i wielu napojach sportowych, który poprawia wyniki sportowe poprzez zwiększenie koncentracji, czujności i czasu reakcji podczas zawodów. Pomaga również opóźnić zmęczenie, dzięki czemu możesz ćwiczyć dłużej niż zwykle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nauczyć się szyć? Kroki jakie należy w tej kwestii podjąć
Jak nauczyć się szyć? Kroki jakie należy w tej kwestii podjąć
Umiejętność szycia jest bardzo przydatna na co dzień, jak też może stanowić sposób na życie. Szyjąc profesjonalnie, tak naprawdę, zawsze […]
W jakim celu wykonuje się wycenę domu?
W jakim celu wykonuje się wycenę domu?
W Polsce obecnie mamy dość spory popyt na kupno domów. Według statystyk największą popularnością cieszą się nieruchomości dwukondygnacyjne. Własne lokum […]
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu nowo zakupionego grilla?
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu nowo zakupionego grilla?
Grillowanie to jedna z ulubionych form przygotowywania dań przez Polaków. Przez lata ten sposób przyrządzania dań był polecany jako doskonały […]
Ostatnie wpisy
Polecamy