Jakie suplementy diety powinni spożywać sportowcy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa dieta to najlepszy sposób na zapewnienie organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby osiągać najwyższe poziomy wydajności. Ale jeśli szukasz dodatkowej przewagi, dobry suplement diety może pomóc.

Oto niektóre z najbardziej popularnych suplementów stosowanych przez sportowców:

Proszki proteinowe

Proszki białkowe są wykonane z serwatki, kazeiny lub soi i dostarczają niezbędnych aminokwasów, które pomagają w naprawie i budowie mięśni po ćwiczeniach.

Kreatyna

Kreatyna występuje naturalnie w organizmie i pomaga dostarczać energię do komórek mięśniowych podczas intensywnych ćwiczeń. Badania pokazują, że kreatyna może poprawić wydajność w zawodach torowych o wysokiej intensywności, takich jak sprint i podnoszenie ciężarów, poprzez zwiększenie siły i mocy mięśni. Osoby, które chciałyby przyjmować ją w postaci suplementu diety, mogą ją nabyć m.in. z następującej strony https://inkospor.pl/kreatyna.

Beta-alanina

Beta-alanina to kolejny aminokwas, który pomaga budować masę mięśniową poprzez zwiększenie tego, jak szybko twoje mięśnie mogą produkować energię podczas intensywnych ćwiczeń.

Kofeina

Kofeina jest stymulantem występującym w kawie, herbacie i wielu napojach sportowych, który poprawia wyniki sportowe poprzez zwiększenie koncentracji, czujności i czasu reakcji podczas zawodów. Pomaga również opóźnić zmęczenie, dzięki czemu możesz ćwiczyć dłużej niż zwykle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gruntowny remont mieszkania – co się przyda?
Gruntowny remont mieszkania – co się przyda?
Remont kojarzy nam się przeważnie z uniedogodnieniami oraz dużymi kosztami, lecz raz na jakiś czas jest oczywiście konieczny. Jak zadbać […]
Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone na zimę?
Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone na zimę?
Wymiana opon z letnich na zimowe nie jest podyktowana czyimś bezpodstawnym pomysłem lub chęcią zarobku na kierowcach. Zimowe wersje ogumienia […]
W jaki sposób można zadbać o stan swoich paznokci na co dzień?
W jaki sposób można zadbać o stan swoich paznokci na co dzień?
Paznokcie i zadbane dłonie stanowią wizytówkę każdej kobiety. Na stan paznokci niewątpliwie wpływają liczne czynniki – wśród nich należy wymienić […]
Ostatnie wpisy
Polecamy