Dlaczego warto inwestować w oświetlenie typu LED?

CategoriesDom i wnętrze

Oświetlenie działające w oparciu o technologię LED ma już niemal sto lat, ale dopiero od niedawna powszechnie gości w domach prywatnych, biurach, zakładach przemysłowych, sklepach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Szacuje się, że obecnie stanowi ponad połowę całego światowego rynku oświetlenia. W tej kategorii produktów wyróżniamy m.in. żarówki, lampy, diody punktowe, taśmy oraz świetlówki ledowe. Ich podstawowa zaleta to bardzo wysoka efektywność energetyczna, której rezultatem jest oszczędność na rachunkach za prąd.

Kilka kluczowych argumentów 

Głównym powodem, dla którego warto zainwestować w oświetlenie ledowe jest jego energooszczędność. Wynika ona z faktu, że straty zaistniałe wskutek przetwarzania prądu są wyjątkowo niewielkie, dzięki czemu zużycie energii jest niższe o około 90% niż w przypadku zwykłej żarówki (przy zachowaniu maksymalnej intensywności świecenia). A to z kolei w bezpośredni sposób przekłada się na znaczne oszczędności finansowe. Po drugie niewątpliwą korzyścią ze stosowania omawianego oświetlenia jest jego niespotykana żywotność, wynosząca do 50 000 godzin. Świetlówki i lampy LED wymieniamy zatem średnio co kilka lat, nie tracąc czasu na wizyty w sklepach – dla porównania tradycyjne żarówki żarowe czy halogenowe ulegają spaleniu nawet trzy razy w roku.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem różnych opraw LED-owych jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Są bowiem zasilane niskim napięciem, więc ryzyko porażenia prądem jest ograniczone do minimum. Pozostałe zalety tych produktów to m.in. wysoka estetyka wykonania, duża odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, a także ekologiczność. Jeśli interesują nas ledowe świetlówki i żarówki sklep internetowy to zdecydowanie najlepsze miejsce do ich zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 18 =