Jakie parametry powinien mieć dobry odtwarzacz sieciowy?

CategoriesPrzemysł i technika

Pomimo wciąż postępującego rozwoju serwisów udostępniających muzykę, popularnością cieszy się ona również w formie zapisanej w plikach cyfrowych. Dlatego też wielu producentów sprzętu elektronicznego widząc zapotrzebowanie, wprowadza na rynek tzw. odtwarzacze sieciowe. Są to urządzenia dające możliwość odtwarzania muzyki z niemal wszystkich formatów w jakich mogą być zakodowane pliki muzyczne, również tych o wysokiej rozdzielczości. Aby jednak taki sprzęt naprawdę dobrze się sprawdzał, a jego funkcjonalność była rzeczywista, podczas jego wyboru warto przyjrzeć się jego parametrom. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

Czym powinien charakteryzować się wart zakupu odtwarzacz sieciowy?

Poszukując naprawdę dobrego odtwarza sieciowego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na posiadane przez niego wejścia i wyjścia. Jeśli chodzi o te pierwsze to bardzo ważne jest, aby takie urządzenie posiadało gniazdo LAN, a także wejście cyfrowe, które umożliwi rozszerzenie jego funkcjonalności poprzez podłączenie dekodera telewizji, czy też laptopa. Alternatywą dla LAN może być oczywiście Wi-Fi, które eliminuje potrzebę używania kabli i również gwarantuje stały dostęp do Internetu.

W kwestii wyjść trzeba pomyśleć o wyjściach analogowych RCA lub XLR. Poza tym dobrze jeśli odtwarzacz sieciowy będzie posiadał wbudowany wzmacniacz, gdyż pozwoli on na stworzenie systemu stereo jedynie dzięki podłączeniu kolumn. To wszystko zapewni sprawdzone pochodzenie odtwarza, dlatego najlepiej szukać urządzeń od cenionych producentów. Dobrym wyborem mogą okazać się chociażby te dostępne na https://avpoint.pl/producent/himedia, prezentujące odpowiednie parametry techniczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 − jeden =