Jak działają kosiarki akumulatorowe?

CategoriesDom i wnętrze

Pielęgnacja trawnika za pomocą kosiarki elektrycznej nie jest zbyt komfortowa. Głównie ze względu na plączący się pod nogami przewód, który dodatkowo trzeba zawsze podczas koszenia rozplątywać, rozwijać i podłączać do gniazdka. Nie każdy jednak chce kupować sprzęt spalinowy, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt dużego ogrodu. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Bez spalin i kabli

Okazuje się, że można połączyć wygodę pracy ze sprzętem spalinowym (brak ciągnącego się po ziemi przewodu), wraz z brakiem konieczności kupowania paliwa i wdychania spalin. Rozwiązaniem są kosiarki akumulatorowe, które posiadają zwykły silnik elektryczny, jednak zasilany z baterii. Dostępne dziś ogniwa litowo-jonowe pozwalają na wygenerowanie mocy nawet kilkuset watów, co spokojnie wystarcza do koszenia niewielkiego trawnika. Takim sprzętem możemy pracować do kilkudziesięciu minut na jednym ładowaniu, wiele modeli posiada też wymienne akumulatory, więc gdy jeden się wyczerpie, wystarczy tylko dokonać szybkiej wymiany.

Przygotowanie do pracy

Zanim zaczniemy kosić, należy zadbać o pełne naładowanie baterii z gniazdka elektrycznego. Zwykle odbywa się to w czasie kilku godzin, dlatego najlepiej podłączyć ładowarkę na noc. Przed uruchomieniem urządzenia sprawdźmy stan noża i ewentualnie go naostrzmy. Sprzęt akumulatorowy ze względu na nieco niższe moce ma też mniejsze gabarytowo noże, dlatego trzeba szczególnie zadbać o utrzymanie ich w dobrej kondycji. Przed rozpoczęciem pracy wkładamy baterię i podłączamy ją. W tym momencie kosiarka jest już gotowa do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =