Gdzie warto zamontować żyrandole?

CategoriesDom i wnętrze

Żyrandole to oprawy oświetleniowe, które mimo iż przywodzą na myśl pałacowe wnętrza, mogą być również z powodzeniem wykorzystywane w zwyczajnych domach. Są to konstrukcje niezwykle efektowne pod względem wykonania i przez to sprawiają, że dana aranżacja znacznie zyskuje na wyrazistości. Warto podkreślić, że żyrandol może zostać zamontowany nie tylko w salonie, ale też w kuchni, sypialni czy pokoju dziennym.

Oświetlenie dodające wnętrzu oryginalności i niebanalnego charakteru

W sklepach stacjonarnych i internetowych takich jak https://www.elektromarketania.pl/, znajdziemy mnóstwo różnych żyrandoli – wiele z nich to wersje klasyczne, ale nie brakuje też modeli awangardowych i industrialnych, pasujących do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim i loftowym. Jeżeli chcemy umieścić ten typ oświetlenia w salonie lub pokoju dziennym (miejscach, w których toczy się życie), to wybierajmy oprawy zapewniające dużo światła – mowa choćby o kryształowym żyrandolu Maria Teresa, nawiązującego swoim wyglądem do wspaniałych wersji znanych z XVII i XVIII wieku.

Jeśli z kolei chodzi o sypialnię, to dobrze sprawdzi się tutaj nastrojowe oświetlenie, sprzyjające relaksowi i wyciszeniu. W tego typu wnętrzach, urządzonych w nowoczesnym stylu, swoje miejsce znajdą oprawy modernistyczne, proste w kształcie i w stonowanych kolorach. Do sypialni klasycznych pasują natomiast żyrandole ozdobione kryształkami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Ostatnim miejscem idealnym dla żyrandola jest wysoka kuchnia. W pomieszczeniu tym znakomicie prezentują się zwłaszcza modele z kloszem, wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych, ewentualnie wersje składające się z trzech elementów, z których każdy jest wyposażony w osobną żarówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dziesięć =