Czy transport lądowy nadal jest opłacalny?

CategoriesBiznes i marketing

Rozwijające się linie lotnicze, stanowią spore wyzwanie dla lokalnych przewoźników. Tanie przeloty z dużych polskich miast, pozwalają na szybką oraz komfortową podróż. Co jednak ciekawe, transport lądowy nadal ma się dobrze. Dlaczego ludzie nadal decydują się na tradycyjne środki lokomocji?

Wszystko zależy od miejsca wyjazdu…

Podróże busami czy też samochodem, często kojarzą się nam z udręką. Dłuższe kierowanie męczy osobę odpowiedzialną za nasz przejazd. Dodatkowo, bardzo często spotykamy na swojej drodze remonty oraz utrudnienia w ruchu (zatory).

Problem ten nie występuje w wypadku podróży krótkich. Z tego też względu, Ślązacy bardzo często korzystają z busów do Niemiec. Krótka odległość sprawia, że czas podróży znacząco się skraca. Wydaje się zatem, że skorzystanie podczas analogicznej podróży z samolotu, byłoby stratą pieniędzy.

Do jakich krajów warto jeździć w tradycyjny sposób? Badania pokazują, że odległość ma tutaj decydujące znaczenie. Daleka Hiszpania raczej nie zachęca do długiej podróży, ale busami do Holandii interesujemy się często. To właśnie ten kraj dla wielu stanowi swoistą granicę. Dalsze podróże stają się uciążliwe, bliższe zaś nadal są przystępną opcją.

Odpowiednie zaplanowanie

Chociaż to tylko podróż, odpowiednie jej zaplanowanie z pewnością przysporzy nam wiele korzyści. Warto zwrócić uwagę na lokalne promocje a także możliwości. Starajmy się przede wszystkim unikać przesiadek a także niewygodnych, spartańskich warunków. Pamiętajmy również o tym, że długa podróż może również okazać się przyjemną. O ile posiadamy komfortowe warunki a także odpowiednie towarzystwo obok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 18 =