Podpaski czy wkładki higieniczne?

CategoriesZdrowie i forma

Podpaski oraz wkładki higieniczne powinny być nieodłącznym elementem higieny osobistej każdej kobiety. Lekarze podkreślają, jak ważną pełnią one rolę i czemu należy skupić się na ich składzie. Jak się okazuje, niektóre elementy mogą być dla nas szkodliwe, a nawet powodować podrażnienia skóry w okolicach intymnych. Dlatego też warto wybierać produkty o jak najbardziej naturalnych składnikach, które będą dodatkowo nas chroniły.

Wkładki higieniczne na co dzień

Pomimo że wkładki higieniczne należą do tej samej kategorii produktów co podpaski, nie należy ich ze sobą mylić. Największa różnica między nimi to przeznaczenie oraz struktura. Wkładki higieniczne mogą być wykorzystywane na co dzień, kiedy nie mamy menstruacji. Ich cienka forma pozwala na wchłonięcie ewentualnych upławów oraz zapewni poczucie świeżości. Warto wybierać produkty o dobrym składzie bez sztucznych materiałów, takie jak wkładki higieniczne Tiande, które utrzymują się na miejscu przez cały dzień. W celu zapewniania higieny warto wymieniać je co najmniej dwa razy dziennie.

Naturalne podpaski

W trakcie trwania menstruacji wkładki higieniczne mogą nie być wystarczające. Dlatego też warto na ten czas użyć podpasek naturalnych. W odróżnieniu od ich zwykłych odpowiedników nie powodują one podrażnień oraz nie naruszają naturalnej flory bakteryjnej miejsc intymnych. Ponadto zapewniają maksymalną wchłanialność oraz poczucie komfortu. Warto po nie sięgnąć szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na produktach ekologicznych oraz mamy skłonność do infekcji w miejscach intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =