Wśród chorób dotykających ludzkość do niedawna dominowały jedynie te, które dotyczyły sfery fizycznej. Niestety wraz z upływem lat pojawiła się tendencja do wzrostu przypadków chorób psychicznych, które często eliminują jednostki z aktywności życiowej i społecznej. Jedną z najczęściej występujących i mogących dotknąć nas wszystkich chorób jest depresja, zbierająca coraz większe żniwa. Niestety bardzo wielu chorych nie wie nawet, że to właśnie z nią przychodzi się im mierzyć. Depresja jest bowiem często bagatelizowana, co sprawia, że również niezauważana. Aby zmienić ten stan rzeczy, warto poznać objawy, dzięki którym łatwiej będzie można ją rozpoznać.
Depresja to stan, który pojawia się niepostrzeżenie i już od samego początku może czynić spustoszenie w życiu. Istnieją jednak symptomy mogące wskazywać na jej wystąpienie. W pierwszej kolejności człowiek staje się całkowicie bierny, tracąc poczucie sensu i chęci do czegokolwiek. Nie wykazuje ochoty do aktywności społecznej. Wszystko co do tej pory przynosiło radość, staje się po prostu obojętne.
Do tego dochodzą objawy cielesne, do których zalicza się m.in. bezsenność lub dużą potrzebę snu, spadek lub wzrost wagi, ciągły brak siły, czy też migreny. W razie pojawienia się takich przesłanek o depresji powinno się, choć zazwyczaj bywa to bardzo trudne, szukać jak najszybszej pomocy i pozostawać w zamknięciu. Wsparcia może udzielić wiele podmiotów, zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje. Jeżeli będzie to poradnia psychiatryczna Pruszków jest jednym z miast, gdzie znajdują się oddani specjaliści. Warto pamiętać, że depresja to cichy zabójca, a zatem każdy niepokojący objaw, również wśród osób nam znanych, powinien zwracać naszą uwagą.