Czy koty muszą mieć specjalistyczną karmę dla kotów?

CategoriesBez kategorii

Każda osoba decydująca się na przygarnięcie lub adopcję kota powinna posiadać wiedzę na temat tego, w jaki sposób zaspokoić potrzeby żywieniowe nowego domownika. W obiegowej opinii funkcjonuje wiele mitów na temat tego jak i czym powinno się kota żywić i niestety, bardzo często nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Warto więc od samego początku zgłębić temat kociego żywienia, tak by w przyszłości uniknąć wielu komplikacji lub nawet poważnych chorób wynikających ze źle dobranej karmy.

Jakie są potrzeby żywieniowe kota?

Koty, w odróżnieniu od psów, są drapieżnikami. Żyjące na wolności, żywią się upolowaną zwierzyną taką jak myszy lub inne drobne gryzonie oraz ptaki. Ich dieta składa się więc przede wszystkim z białka i tłuszczu. W przypadku kotów domowych, które nie zdobywają pożywienia samodzielnie a ich instynkt łowcy objawia się głównie podczas zabaw, zapotrzebowanie żywieniowe jest takie samo jak kotów żyjących na wolności. 

Dbając więc o dobrostan naszych czworonożnych przyjaciół, warto postawić na sprawdzone karmy, skomponowane z myślą o specyficznych potrzebach kota. Takie produkty można znaleźć na tej stronie internetowej https://petcentrum.pl/kategoria-produktu/koty/karmy-lecznicze-koty/uklad-pokarmowy. W odróżnieniu od karm psich lub jedzenia ludzkiego, specjalistyczne karmy kocie bogate będą przede wszystkim w niezbędne kotom białka i tłuszcze oraz zawierać będą niewielkie ilości węglowodanów, których kot nie tylko nie potrzebuje, ale również mogą być zbyt obciążające dla jego układu trawiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − dziewięć =