Zamsz czy skóra – z jakiego materiału wybrać buty?

CategoriesŻycie i człowiek

Wybór butów to zawsze trudna decyzja. Muszą być one nie tylko wygodne, ale i praktyczne. Dodatkowo powinny idealnie uzupełniać zaplanowaną przez nas stylizację. Buty są ważną częścią całego naszego stroju dlatego, kupując je powinniśmy rozważać jedynie te wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zaliczamy do nich między innymi zamsz i skórę. Na który z nich najlepiej jest się zdecydować?

Odpowiedni materiał gwarancją wysokiej jakości

Skóra od lat jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, z których wykonane są buty. Jest trwała, odporna na czynniki zewnętrzne i posiada wiele właściwości, które sprawiają, że nasze stopy po prostu dobrze czują się w skórzanych butach. Niemal każdy sklep z butami posiada w swojej ofercie szeroki wybór skórzanych butów. Dobre skórzane buty zwykle są dość drogie. Warto jednak w nie zainwestować nieco więcej, gdyż będą nam służyły przez wiele lat. Buty ze skóry są bardzo trwałe i, jak mówią producenci, „dobrze oddychają” Dzięki temu sprawdzą się zarówno jako buty na specjalne okazje jak i do codziennego użytku. 

Buty z zamszu wydawać by się mogły nieco mniej trwałe. Ich delikatna powłoka zwykle nie jest zbyt odporna na zabrudzenia czy przemoczenia. Zarówno o skórzane, jak i zamszowe obuwie  trzeba regularnie dbać. Odpowiedni impregnat zapewni im odporność na czynniki zewnętrzne. Zamszowych butów nie powinno się przemaczać ani narażać na intensywne zabrudzenia. Jednak jeśli będziemy pamiętać o tych kilku zasadach, odwdzięczą nam się niepowtarzalnym wyglądem. Materiał ten występuje zwykle w naturalnych kolorach, choć bywa również barwiony. Zawsze jednak jest doskonałym uzupełnieniem stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 7 =