Czym zajmuje się agencja rekrutacyjna?

CategoriesBiznes i marketing

Agencje rekrutacyjne zajmują się pomaganiem firmom w znalezieniu nowych pracowników. Robią to poprzez reklamowanie stanowisk, sprawdzanie kandydatów i umieszczanie ich w rolach, aby wypełnić te stanowiska. Jak zatem działają agencje rekrutacyjne? Istnieje wiele rodzajów agencji rekrutacyjnych, w tym:

Executive search firms

Są one często wykorzystywane przez duże firmy poszukujące kadry kierowniczej wyższego szczebla. Firmy te wezmą na siebie cały proces poszukiwania kandydatów, w tym rozmowy z nimi i uzyskanie informacji zwrotnej od klientów. Mogą również pomóc w negocjowaniu umów i innych aspektów procesu zatrudniania.
Firmy zajmujące się szeroko pojętym poszukiwaniem pracowników – tego typu rekruterzy pracują ze wszystkimi rodzajami ról i poziomów w organizacji. Mogą pracować w imieniu swoich klientów, którzy zamieścili ogłoszenia o pracę lub mogą pracować dla kandydatów, którzy sami zgłosili się do pracy (tzw. „direct sourcing”). Konsultanci o szerokim zakresie działania mogą specjalizować się w określonych sektorach lub funkcjach w organizacji, takich jak sprzedaż czy marketing.

Rekrutacja specjalistyczna

Ci konsultanci zazwyczaj skupiają się na jednym konkretnym sektorze lub funkcji w branży, takiej jak IT lub finanse. Mogą pracować zarówno z kandydatami, jak i klientami, którzy szukają kogoś o określonych umiejętnościach lub doświadczeniu. Mogą również specjalizować się w konkretnym typie roli, np. na stanowiskach technicznych lub sprzedażowych.
Chcąc skorzystać z takich usług, można skierować się po pomoc z następującej strony https://newtalents.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =