Narzędzia i produkty potrzebne do szpachlowania

CategoriesBudowanie

Zanim dojdzie do pomalowania lub wytapetowania ściany to trzeba przejść przez proces szpachlowania. Dzięki uzupełnianiu ubytków i nakładaniu masy można uzyskać płaską powierzchnię. Pomóc w tym pomoże parę narzędzi i produktów, które ułatwią pracę. Jak można pomóc sobie w szpachlowaniu? 

Najważniejsze narzędzia przy szpachlowaniu 

Zanim zakupi się masę szpachlową to trzeba pomyśleć o odpowiednich narzędziach. Najważniejsza jest oczywiście szpachelka, która umożliwia równomierne uzupełnianie ubytków. W niektórych przypadkach wygodniejsza może okazać się paca. Przy szpachlowaniu trzeba też posiadać odpowiednio duże wiadro. Przy mieszaniu masy przydaje się mieszarka albo wiertarka ze specjalną nakładką. W celu wyrównania powierzchni warto zaopatrzyć się w papier ścierny. 

Wybór odpowiedniej masy szpachlowej 

Kluczowe przy szpachlowaniu jest wybranie odpowiedniej masy, którą można kupić pod adresem https://centrobud.pl/157_rigips. Do wyboru są tu wersje o różnej pojemności, od 7 do nawet 25 kilogramów. Masy szpachlowe dostępne są najczęściej w wersjach gipsowych, które rozdrabnia i miesza się razem z wodą. Przy braku czasu da się również wykorzystać gotowe pasty. Trzeba też zwrócić uwagę czy masa nadaje się do nakładania ręcznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − pięć =