Jak przechowywać narzędzia ogrodowe?

CategoriesDom i wnętrze

Do wykonywania różnych prac w ogrodzie niezbędne są narzędzia – m.in. grabie, łopaty, ,szpadle, motyki, sekatory, kosiarki, taczki czy piły spalinowe. Powinny one być zawsze w odpowiedni sposób przechowywane, bo w przeciwnym razie są narażone na szybkie zniszczenie pod wpływem wilgoci i innych niekorzystnych czynników pogodowych. Poza tym ich trzymanie na powietrzu wiąże się z dużym ryzykiem kradzieży. Zdecydowanie najlepiej do magazynowania wszelkich narzędzi ogrodniczych nadaje się odrębne pomieszczenie gospodarcze. 

Kilka sprawdzonych rozwiązań

Wspomniane pomieszczenie gospodarcze jest optymalnym miejscem na rozmaite narzędzia, ponieważ posiada wystarczająco dużą przestrzeń i maksymalnie chroni elementy metalowe przed korozją. Warto je wyposażyć w solidny regał stalowy, półki i tablicę z haczykami – konstrukcje te w znacznym stopniu ułatwiają bowiem magazynowanie sprzętów. Alternatywne rozwiązania to wydzielenie kącika w garażu samochodowym (pamiętając jednak o tym, aby znajdował się jak najdalej od auta) oraz wykorzystanie wolnej powierzchni w domowej piwnicy.

Jeśli natomiast nie posiadamy żadnego z wymienionych powyżej obiektów, to wówczas zadbajmy przynajmniej o umieszczenie narzędzi w specjalnych pokrowcach wykonanych z nieprzemakalnych materiałów. Jest to koniecznie w szczególności jesienią i zimą. W tym konkretnym przypadku dobrze sprawdzą się też nowoczesne szafy ogrodowe z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wyposażone w dwuskrzydłowe drzwi z kłódką, solidną podłogę oraz system wentylacyjny. Tego typu meble charakteryzują się niezwykle estetycznym wyglądem, wzbogacając tym samym aranżację ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 14 =