Jakie zabezpieczenia zamontować w sklepie?

CategoriesPrzemysł i technika

Sklep zawsze będzie bardziej narażony na napady i kradzieże niż domy. Po prostu znajdują się w nim duże ilości towarów, które mają pewną wartość. W mniejszych sklepach o tańszych produktach dochodzi do kradzieży detalicznych, a w przypadku większych z droższymi produktami może to być bardziej wyspecjalizowana akcja. Niezależnie od tego nie ma sensu ryzykować i należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie budynku.

Kamery

Są najpopularniejszym rozwiązaniem, których zadaniem jest ograniczenie kradzieży. Już sama ich obecność odstrasza złodziei, a gdy nawet to ich nie powstrzyma, łatwo takie przestępstwo namierzyć. Warto dodać, że urządzenia powinny być odpowiedniej jakości. Kamery, których pikseli jest tak niewiele, że nie da się rozpoznać na nich twarzy, są bezużyteczne. Brak nagrywania obrazu może wystraszyć potencjalnego złodzieja, ale to nadal nie jest najlepsze zabezpieczenie.

Telewizja przemysłowa

To koncepcja, która również do swojego działania wykorzystuje kamery, ale system jest już bardziej skomplikowany i zapewnia większą ochronę. Telewizja przemysłowa to zestaw urządzeń do nagrywania różnego rodzaju, które dają pełny widok na to, co dzieje się w sklepie. Obraz z nich jest udostępniany w pomieszczeniu ochrony i pozwala na pełną kontrolę. Całość jest rejestrowana oraz działa na wewnętrznym serwerze. Takie rozwiązanie przynosi duże bezpieczeństwo i to główny cel zestawu kamer, ale możliwe jest również obserwowanie zachowań klienta tzn. określenie, które wystawy są najchętniej oglądane i które miejsce sklepu jest odwiedzane najczęściej. Pełny i w pełni wartościowy system, który jest gwarancją zapewnienia pełnej ochrony, można znaleźć na http://www.radiosystem.com.pl/7/telewizja-przemyslowa. Sprawi to, że żaden towar nie zniknie ze sklepu bez zapłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzy =