Szamba betonowe – jakie wybrać?

CategoriesBudowanie

Każde gospodarstwo domowe produkuje pewne ilości ścieków. Jeśli budynki nie są podpięte pod sieć kanalizacyjną, zachodzi potrzeba umieszczenia szamba we własnym zakresie. Zbiornik taki może zostać zbudowany zarówno z tworzywa sztucznego jak i z materiału betonowego. Jaką konstrukcję najlepiej wybrać, by spełniała nasze oczekiwania?

Szambo betonowe – dobre rozwiązanie

Dobrym rozwiązaniem może się okazać szambo betonowe https://szambamamut.pl w wersji jednoczęściowej albo też o wielu komorach. Do pokrycia zbiornika używa się płyty żelbetowej. A szczelność zapewnia odpowiednia izolacja. We wcześniejszych czasach stosowano szamba zbudowane z kręgów. Obecnie odchodzi się od takiej konstrukcji, gdyż nie zapewniają one odpowiedniej szczelności.

Szczególne zastosowanie

Szambo betonowe ma zastosowanie szczególnie w warunkach, gdy jest wysoki poziom wód gruntowych. Wówczas ciężar całej konstrukcji lepiej osadzi go w miejscu docelowym. Zbiornik z tego materiału będzie też bardziej odpowiedni w sytuacji, gdy planowane jest zrobienie nad nim przejazdu do garażu lub miejsca parkingowego. Konstrukcję betonową szamba należy zrobić z materiału, który ma niską nasiąkliwość i jest odpowiednio zaimpregnowany.

Betonowy pojemnik na ścieki jest niezwykle ciężki, dlatego transport takiego kolosa należy do niełatwych zadań. Przykładowo rzecz ujmując szambo o pojemności 8 m3 waży blisko 4 tony. A sama pokrywa do niego – 2 tony. Na szczęście producenci tego typu zbiorników posiadają odpowiedni sprzęt do ich transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 2 =