Naczepy i wywrotki – jak zakupić je dla swojej firmy, aby było to opłacalne

CategoriesBiznes i marketing

Kiedy rozwijasz swój biznes przychodzi taki czas, że trzeba poszerzyć flotę pojazdów. Zachodzi pytanie jak dokonać zakupu, żeby było to najbardziej opłacalne dla Twojej firmy. W grę wchodzi zakup sprzętów nowych, zakup używanych lub najem długoterminowy. Ostatnio zapowiadane zmiany w prawie podatkowym sprawiają, że leasing stanie się niezbyt opłacalny ze względu na niekorzystne opodatkowanie w przypadku wykupu przedmiotu leasingu. Dlatego w kręgu zainteresowań powinien zostać zakup na własność.

Nowe czy używane – co wybrać?

Pojazdy nowe posiadają gwarancję, ale ich nabycie angażuje spore środki finansowe. W przypadku, gdy potrzeba więcej takich pojazdów mogą to być kwoty idące w setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Jeśli trzeba szybko poszerzyć skalę działalności, a nie posiada się ogromnego zaplecza finansowego warto pomyśleć o zakupie pojazdów używanych. Wiele firm oferuje sprawdzone naczepy wywrotki używane, które w niektórych przypadkach objęte są gwarancją, co daje pewność, że nabyty sprzęt będzie niezawodny.

Naczepy i wywrotki są niezbędne w każdej firmie transportowej. Dzięki posiadaniu tego typu pojazdów można realizować różnego rodzaju przewozy. Wywrotki szczególnie przydadzą się w obsłudze żwirowni. Zapotrzebowanie na kruszywa stale rośnie ze względu na dużą ilość budowanych i remontowanych dróg i autostrad. Posiadając dużą flotę wywrotek można skorzystać z koniunktury na rynku budowlanym. Zakup używanych wywrotek nie zrujnuje Twojego budżetu na rozwój firmy, a pozwoli na rozwinięcie skrzydeł w zyskownych przewozach kruszyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + pięć =