Czy firma powinna mieć własnego adwokata?

CategoriesBiznes i marketing

Prowadzenie własnej działalności oznacza wiele obowiązków oraz konieczność znajomości prawa podatkowego oraz tego, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Niestety, czasami zdarza się, że nieuczciwy klient nie opłaca na czas należności albo firma potrzebuje specjalisty od nieruchomości czy prawa pracy. Właśnie dlatego niektóre przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnienie własnego adwokata. Czy to się opłaca?

Czym zajmuje się adwokat w firmie?

Obsługa prawna firm Kraków polega na kompleksowym przejęciu wszystkich obowiązków, które wymagają znajomości przepisów i nie dotyczą jedynie spraw księgowych i rozliczeń. Zatem adwokat w firmie zajmuje się między innymi: windykacją należności, obsługą prawną wszelkich inwestycji w przedsiębiorstwie, negocjowaniem warunków umów handlowych, prawem pracy, zawieranymi umowami z pracownikami a także kwestią ich ubezpieczenia społecznego.

Jak widać, obowiązków jest wiele, ale czy rzeczywiście prawnik jest niezbędny? Jeśli weźmie się pod uwagę stale zmieniające się przepisy oraz dynamiczny rozwój gospodarki to odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że adwokat przyda się w firmie. Dzięki niemu efektywność znacznie wzrośnie, a nienaganna znajomość prawa pozwoli na uzyskanie korzystnych warunków umów czy skuteczne ściąganie należności od dłużników.

Każdy adwokat w Krakowie zajmuje się tego typu sprawami na co dzień, dlatego nie warto obarczać siebie tak trudnymi zadaniami i zlecić profesjonalną obsługę prawną swojej firmy adwokatowi czy kancelarii prawniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =