Sprawy, w których pomoże radca prawny

CategoriesBiznes i marketing

Jednym z zawodów cieszących się w naszym kraju powszechnym szacunkiem i zaufaniem publicznym jest radca prawny. Jego praca polega przede wszystkim na udzielaniu fachowych porad w zakresie zarówno prawa karnego, jak i rodzinnego, pracy czy gospodarczego. Nierzadko też specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, takiej jak choćby bankowe kredyty frankowe. Jeśli interesuje nas skuteczna pomoc frankowiczom Poznań to miasto, w którym od lat funkcjonuje kancelaria radcowska świadcząca usługi w tym zakresie. 

Samodzielne radzenie sobie z problemem natury prawnej to kiepski pomysł

Głównym obowiązkiem radcy prawnego jest udzielanie porad i konsultacji w dziedzinie prawa. Poza tym zajmuje się on opracowywaniem rozmaitych umów, aktów i innych dokumentów, sporządzaniem pozwów sądowych, a także występowaniem w imieniu klienta przed sądem albo stosownymi organami administracji państwowej. 

Radcy bardzo często pomagają też firmom, przedsiębiorstwom i spółkom w konkretnych działaniach. Doskonałym przykładem jest choćby przekształcenie spółki jawnej w komandytową, wybór optymalnego modelu biznesowego, opiniowanie transakcji gospodarczych czy rozwiązywanie konfliktów między akcjonariuszami albo wspólnikami. 

Pozostałe istotne czynności, które mogą wchodzić w zakres kompetencji omawianego specjalisty to:

– czynny udział w negocjacjach handlowych

– optymalizacja podatkowa (dokonana na podstawie szczegółowej analizy dokumentów księgowych)

– łączenie, restrukturyzacja i likwidacja spółek

– kompleksowa obsługa różnych procesów inwestycyjnych

– przeprowadzanie audytów nieruchomości

– sporządzanie wniosków wszczynających postępowania egzekucyjne oraz zabezpieczające

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + czternaście =