Laptop czy komputer stacjonarny

CategoriesPrzemysł i technika

Kiedy wynika potrzeba zakupu komputera do pracy albo do domu, często powstaje pytanie: czy nabyć laptop czy komputer stacjonarny? Warto rozważyć wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania.

Laptop

Bezdyskusyjną przewagą laptopa nad komputerem stacjonarnym jest jego mobilność. O ile mamy sprawna baterię, to komputer można przenosić i użytkować w dowolnym (wygodnym) miejscu w domu i w pracy, a nawet w podróży samochodem czy pociągiem lub autobusem. Niektórzy dla zapewnienia sobie dogodnych warunków zabierają laptop gdzieś na łono natury albo do kawiarni. Ważne jest, żeby sprzęt był dobrej jakości. Na przykład firma zatrudniająca przedstawicieli handlowych może wyposażyć ich w laptopy dell poleasingowe. Do wad laptopa można zaliczyć mniej wygodną pozycję przy pracy, niewielkie możliwości rozbudowy sprzętu oraz większe ryzyko uszkodzenia podczas transportu.

Komputer stacjonarny

To rozwiązanie nadal świetnie się sprawdza przy bardziej wymagających zadaniach, na przykład dla grafików komputerowych, pracowników biurowych czy graczy. Oczywiście tutaj również marka ma znaczenie. Warto zainwestować w komputer stacjonarny dell – firmy, która znana jest z wysokiej jakości sprzętu. Komputer stacjonarny góruje nad laptopem pod względem możliwości rozbudowy, a także umożliwia dobór monitora dostosowanego do potrzeb użytkownika w kwestii wielkości i parametrów wyświetlania. Poza tym korzystanie z oddzielnego monitora, myszki i klawiatury pozwala na przyjęcie podczas pracy wygodnej i prawidłowej postawy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 4 =