Lampa – ważny element wystroju wnętrza

CategoriesDom i wnętrze

Jednym z bardzo wyraźnych elementów wystroju wnętrza jest oświetlenie. Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy brać pod uwagę, jest przeznaczenie danego punktu światła. Może to być główne oświetlenie w pomieszczeniu, ale może to być też np. uboczna lampa dająca jedynie nastrojowy półmrok, albo bardziej punktowe oświetlenie służące do pracy przy biurku w nocy.

Zastosowania lampy z żyrandolem o kształcie kuli

Jednym z dość uniwersalnych rozwiązań są lampy wyposażone w żyrandol kule. Tę uniwersalną formę estetyczną można spotkać zarówno na sufitach, gdzie dostarczają wiele światła o dużej mocy, oświetlając całe pomieszczenie w nocy, jak i np. przy łóżkach, gdzie pełnią funkcję lampki nocnej. Często lampy o takim kształcie stosowane są jako dodatkowe oświetlenie, które pozwala na wizualne oddzielenie różnych stref pomieszczenia, zwłaszcza w takich mieszkaniach, gdzie nie ma wyraźnej granicy w postaci ściany pomiędzy pomieszczeniami użytkowymi różnego rodzaju. Oczywiście, o wyborze odpowiedniej lampy decyduje tutaj przede wszystkim oferowana przez nią moc oświetlenia.

O uniwersalności i ponadczasowej elegancji lampy, w której zastosowany jest żyrandol kule, świadczy jej obecność w pomieszczenia o rozmaitej stylistyce. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla miłośników stylu retro, wzbogacających pomieszczenia dodatkami o charakterze vintage, jak i fanatyków nowoczesnej stylistyki minimalizmu albo industrializmu, np. urządzających swoje mieszkania w stylu loft. Jakkolwiek, zależnie od oczekiwań, zakup tego rodzaju lampy musi zostać dokładnie przemyślany pod kątem rozwiązań estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =