Lampa – ważny element wystroju wnętrza

CategoriesDom i wnętrze

Jednym z bardzo wyraźnych elementów wystroju wnętrza jest oświetlenie. Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy brać pod uwagę, jest przeznaczenie danego punktu światła. Może to być główne oświetlenie w pomieszczeniu, ale może to być też np. uboczna lampa dająca jedynie nastrojowy półmrok, albo bardziej punktowe oświetlenie służące do pracy przy biurku w nocy.

Zastosowania lampy z żyrandolem o kształcie kuli

Jednym z dość uniwersalnych rozwiązań są lampy wyposażone w żyrandol kule. Tę uniwersalną formę estetyczną można spotkać zarówno na sufitach, gdzie dostarczają wiele światła o dużej mocy, oświetlając całe pomieszczenie w nocy, jak i np. przy łóżkach, gdzie pełnią funkcję lampki nocnej. Często lampy o takim kształcie stosowane są jako dodatkowe oświetlenie, które pozwala na wizualne oddzielenie różnych stref pomieszczenia, zwłaszcza w takich mieszkaniach, gdzie nie ma wyraźnej granicy w postaci ściany pomiędzy pomieszczeniami użytkowymi różnego rodzaju. Oczywiście, o wyborze odpowiedniej lampy decyduje tutaj przede wszystkim oferowana przez nią moc oświetlenia.

O uniwersalności i ponadczasowej elegancji lampy, w której zastosowany jest żyrandol kule, świadczy jej obecność w pomieszczenia o rozmaitej stylistyce. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla miłośników stylu retro, wzbogacających pomieszczenia dodatkami o charakterze vintage, jak i fanatyków nowoczesnej stylistyki minimalizmu albo industrializmu, np. urządzających swoje mieszkania w stylu loft. Jakkolwiek, zależnie od oczekiwań, zakup tego rodzaju lampy musi zostać dokładnie przemyślany pod kątem rozwiązań estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 5 =