Jakie są rodzaje farb zewnętrznych?

CategoriesBudowanie

Do malowania powierzchni na zewnątrz nie możemy użyć pierwszej lepszej farby. Malowana powierzchnia będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak na przykład promienie słoneczne, wiatr czy wilgoć. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednio wytrzymały środek malarski.

 1. Farby silikonowe
  Farby silikonowe są idealne, jeśli nawierzchnia, jaką musimy pomalować mieści się w miejscu o znacznym zanieczyszczeniu powietrza, ponieważ są one odporne na działanie słońca, ozonu, kwaśnych deszczy i spalin.
 2. Farby akrylowe
  Są najczęściej stosowane na zewnątrz do elewacji budynków. Nadają się do malowania tynków mineralnych, podłoża z betonu, cegły, drewna, materiałów drewnopodobnych, itp. Jeśli farba zostanie właściwie dobrana, utworzy na nawierzchni bardzo trwałą powłokę, która będzie odporna na ścieranie.
 3. Farby na dach
  Do malowania dachu warto sięgnąć po farbę dachową odporną na wodę, zmienne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest również, aby miała działanie antykorozyjne.
 4. Farby krzemianowe
  Farby krzemianowe (silikatowe) nadają się do podłoży mineralnych, ponieważ ich skład chemiczny gwarantuje doskonałą przyczepność. Niestety wymagający klient może mieć kłopot w doborze odpowiedniego koloru, gdyż gama tego rodzaju farb jest dość uboga.
 5. Farby do malowania blachy
  Dobierając farby do blachy, warto zasięgnąć porady specjalisty. Bowiem inna farba nadaje się na blachę ocynkowaną, inna na rdzę, a jeszcze inna na stal nierdzewną. Możemy wybierać spośród:

  -farb chlorokauczukowych;
  -farb poliuretanowych;
  -farb poliwinylowych;
  -farb alkidowych;
  -farb epoksydowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 10 =