Fryzura dla twarzy kwadratowej – jaka pasuje?

CategoriesŻycie i człowiek

Kwadratowa twarz to trudny kształt do pracy. Nie można się pomylić z żadną fryzurą i uczesaniem, ale trzeba wybrać te właściwe. Nieodpowiednia fryzura może sprawić, że Twoja twarz będzie wydawać się jeszcze szersza, podczas gdy ta właściwa zrównoważy Twoje rysy.

Twarz kwadratowa jest podobna do okrągłej, ale zamiast szerokich kości policzkowych i pełnego podbródka, ma bardziej zarysowane kości policzkowe i mocną linię szczęki. Kwadratowe twarze można zrównoważyć miękkimi falami lub lokami, które złagodzą kąty twarzy, lub też można pracować z kątami, utrzymując włosy gładkie, proste i skierowane w dół po bokach.

Jeżeli masz kwadratowy kształt twarzy, oto jakie fryzury będą na Tobie najlepiej wyglądać:

Okrągłe grzywki 

Okrągłe grzywki łagodzą kąty twarzy i odciągają uwagę od wszelkich ostrych punktów. Wykorzystaj to do eksperymentowania z grzywką, która jest dłuższa z przodu niż z tyłu.

Warstwowy bob

Warstwowy bob odcina się od ciężaru na czubku głowy i równoważy ciężką linię szczęki, dodając jej objętości. Wypróbuj tę fryzurę, jeżeli chcesz, aby Twoje włosy wyglądały na grubsze lub jeżeli szukasz łatwej letniej stylizacji, która nie wymaga użycia narzędzi do stylizacji.

Długie warstwy 

Długie warstwy pomagają zrównoważyć bardziej okrągłe policzki na kwadratowych twarzach poprzez dodanie szerokości wokół nich (zamiast długości). Dodają one również objętości przy koronie, dzięki czemu włosy nie wyglądają płasko na głowie.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to fryzjer Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + osiemnaście =