Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?

CategoriesŻycie i człowiek

Jeśli mamy rodzinę bądź znajomych za granicą, czasami jest potrzeba, by coś do nich wysłać. Mogą to być na przykład dokumenty, jakiś sprzęt, urządzenie, bądź cokolwiek innego. Poniżej sprawdzamy, w jaki sposób przygotować taką przesyłkę, aby na pewno dotarła na miejsce i nie było z tym żadnych problemów, na przykład takich jak uszkodzenie w transporcie, bądź zatrzymanie paczki na granicy.

Wysyłka do krajów UE

Korzystając z tego, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, mamy znacznie ułatwione zadanie, jeśli chcemy coś wysłać osobie mieszkającej np. w Niemczech, Holandii, Szwecji, czy dowolnym innym kraju UE. Tutaj bowiem nie mamy kontroli na granicach, co tyczy się również paczek.

Niemniej mogą one być sprawdzone na obecność np. materiałów wybuchowych lub broni, oczywiście nie odbywa się to poprzez otwarcie samej paczki, ale poprzez jej prześwietlenie promieniami rentgenowskimi, bądź też wykrywaczem metalu.

Bywa też, że przesyłki sprawdzane są na obecność narkotyków, np. za pomocą psa tropiącego. O tym, co można, a czego nie można wysyłać, można przeczytać na https://piaseczno.epaka.pl/.

Sama przesyłka musi być zapakowana możliwie jak najsolidniej, ponieważ przebędzie daleką drogę i będzie wiele razy przeładowywana. Najlepiej, jeśli wybierzemy firmę przewozową, która działa na terenie wszystkich krajów UE, lub przynajmniej na terenie Polski i kraju docelowego. W tym celu najlepiej wyszukać w sieci np. „kurier Kielce„, można także dodać nazwę państwa lub/i miasta, gdzie ma ona zostać dostarczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =