Tłumaczenia języków romańskich – ile kosztują?

CategoriesŻycie i człowiek

Do języków romańskich należą francuski i włoski. Coraz więcej osób zamawia takie tłumaczenia. Tłumacz francuskiego języka może nieźle zarobić, jeśli jest operatywny i pracowity.

Tłumaczenie z języka włoskiego nie musi być drogie, ale powinno być dobrej jakości. Wysoka klasa takiego tłumaczenia to na pewno podstawa i klienci o tym zawsze pamiętają. Warto znaleźć porządnego tłumacza i wynajmować go do tłumaczeń pisemnych oraz ustnych.

Jakie teksty są tłumaczone? Bardzo różne: literackie, historyczne, geograficzne. Obecnie najczęściej jednak tłumaczone są rozmowy biznesowe. Dobrej klasy tłumacz potrafi tłumaczyć pisemnie i ustnie, zna tłumaczenia zwykłe, potrafi tłumaczyć przysięgle, usiądzie też w kabinie i wykona tłumaczenie symultaniczne. Jego praca to ważna sprawa, a niejedna osoba zadba o tłumaczenie dobrej klasy. Jakość tłumaczenia jest ważna, a klienci o takie tłumaczenie niezwykle dbają. Dobrej klasy tłumacz pracuje sprawnie, rzetelnie, nie pozwala sobie na kiepskiej klasy tłumaczenia. Potrafi sprawić, że każde tłumaczenie jest dziełem sztuki. Klienci o to zabiegają i solidnie pomagają. Wysoka jakość takich tłumaczeń to podstawa. Klienci mają wiele do zaoferowania, a tłumaczenie musi być wykonane dobrze oraz bardzo solidnie. Dobry tłumacz zarabia nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie i nie narzeka na biedę. Jego praca to jest praca trudna, ale bardzo potrzebna. Dobrej klasy tłumacz nie ma czasu, ponieważ bardzo dużo pracuje. I to jest pewien minus, jednak także i zaleta, bo tłumacz pracuje na własny rachunek i musi zarabiać. Przykładowe koszty strony tłumaczenia to ok. 25-30 złotych za tłumaczenie zwykłe i ok. 100 złotych za tłumaczenie przysięgłe. Godzina tłumaczenia symultanicznego kosztuje ok. 300 złotych za pracę dwóch tłumaczy, a godzina tłumaczenia ustnego zwykłego to koszt około 120 złotych. Nie są to niskie ceny, ale usługi należą do specjalistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 8 =