Jakie są rodzaje zapalniczek?

CategoriesPrzemysł i technika

Zapalniczki to podstawowy element wyposażenia każdego palacza. Są przydatne do zapalania papierosów, cygar i fajek. Możesz ich również używać do zapalania świec lub węgla drzewnego do gotowania. To, jakich rodzajów zapalniczek używasz, zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Zwykła zapalniczka butanowa

Zwykła zapalniczka butanowa składa się z metalowego zbiornika wypełnionego butanem (gazem płynnym). Ten typ zapalniczki wytwarza otwarty płomień, gdy naciśniesz zawór spustowy, aby uwolnić do niego gaz. Płomień ten zapala wszystko, co jest potrzebne do zapalenia.

Zapalniczka krzemieniowa

Zapalniczki te wykorzystują kamienie krzemienne zamiast zbiorników z paliwem butanowym do wytworzenia iskier, które zapalają podpałkę, taką jak szmatka lub płatki wełny stalowej, dzięki czemu można szybko wzniecić ogień bez zapałek lub innych metod rozpalania ognia.

Zapalniczka benzynowa 

Ten typ zapalniczki wykorzystuje płynne paliwo, które jest przechowywane wewnątrz korpusu zapalniczki. Paliwo jest następnie zapalane poprzez uderzenie wewnętrznego koła krzemiennego o zewnętrzny kamień krzemienny. Po zapaleniu, zapalniczka na benzynę może pozostać zapalona przez kilka minut. Niektóre zapalniczki benzynowe mają przymocowane rury lub węże, które pozwalają używać płomienia jako pochodni lub dmuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =